Odwiedź bibliotekę i poznaj śląską piłkę

08
gru

Wraz z gliwicką biblioteką zapraszamy na spotkanie autorskie z Mariuszem Kowoll, autorem publikacji „Futbol ponad wszystko. Historia piłki kopanej na Górnym Śląsku 1939-1945”, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek w filii Miejskiej Biblioteki przy Placu Inwalidów 3. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Piast oraz Biblioteka Miejska w Gliwicach niejednokrotnie grali do jednej bramki promując pozytywne wartości wśród lokalnej społeczności. Wspólnie zachęcamy wszystkich do udziału w spotkaniu autorskim z Mariuszem Kowoll, znany, autorem publikacji poświęconych piłce nożnej.

„Futbol ponad wszystko. Historia piłki kopanej na Górnym Śląsku 1939-1945” - książka uznana za jedną z najważniejszych premier 2019 r. – przedstawia losy piłki nożnej na Górnym Śląsku w okresie II wojny światowej i opisuje losy piłkarzy znanych z polskich boisk ligowych oraz kluby działające po niemieckiej stronie Górnego Śląska.

Na rynku polskich książek sportowych jest pierwszą publikacją przybliżającą czytelnikom historię piłki kopanej na Górnym Śląsku w latach 1939-1945.

Mariusz Kowoll (1980 r.) – absolwent Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowo Techniczna. Z zamiłowania historyk niemieckiego futbolu na Górnym Śląsku.

Zachęcamy do licznego udziału w spotkaniu.

__________________
Sala wystawowa MBP w Filii nr 1, pl. Inwalidów Wojennych 3
Poniedziałek, 9 grudnia 2019 r., godz. 18:00


GKS Piast SA