Niebiesko-Czerwone wsparcie dla Kacpra

02
wrz
Uczyniliśmy pierwszy krok, by pomóc Kacprowi Raupisowi stanąć na nogi! Przy okazji meczu Piast Gliwice - Lechia Gdańsk przeprowadzona została zbiórka środków, które w całości trafią na konto chłopca. Dzięki hojności kibiców do puszek wolontariuszy trafiło 2781,10 zł.
 
Fani Piasta po raz kolejny pokazali, że mają nie tylko Niebiesko-Czerwone, ale również hojne serca. Dzięki kibicowskiej szczodrości i wrażliwości na cudzy los do puszek trafiło blisko 2800 złotych. Zbiórka zorganizowana z inicjatywy Klubu, a przeprowadzona przy wsparciu wolontariuszy Stowarzyszenia Cała Naprzód pozwoli przybliżyć Kacperka do stanięcia na nogi!
 
Kacper to pięciolatek cierpiący na dziecięce porażenie mózgowe. Oprócz wielu dolegliwości, z którymi chłopiec na co dzień się boryka, dużym problemem jest brak możliwości samodzielnego stanięcia na nogi. Do tej pory chłopiec był dzieckiem leżącym. Teraz jednak pojawiła się szansa, aby przy użyciu specjalistycznego sprzętu Kacper mógł wykonać swój pierwszy krok. Aby to jednak stało się możliwe, należy zebrać 35000 złotych, które umożliwią zakup specjalnego chodzika. Kosztowna jest również dalsza rehabilitacja chłopca.
 
Zbiórki prowadzone przez internet oraz sobotnia, podczas meczu z Lechią, pozwoliły zgromadzić 10% wymaganej sumy już w pierwszym dniu zbiórki. Nie możemy jednak spocząć na laurach i wiele pracy przed nami, by pierwszy samodzielny krok Kacpra stał się faktem. 
 
W najbliższych dniach i tygodniach Klub przeprowadzi szereg akcji pomocowych dedykowanych chłopcu. Zbiórka datków do puszki odbędzie się również podczas domowego meczu Piasta z Rakowem Częstochowa (20 września, godz. 18:00). Pieniądze można wrzucać także w Oficjalnym Sklepie Kibica przy Stadionie Miejskim w godzinach otwarcia punktu, a także wpłacać za pośrednictwem internetu: https://zrzutka.pl/kacperraupis
 
Ale to jeszcze nie koniec możliwości wsparcia. W dniach 4-5 września ruszą szczególne aukcje przedmiotów i gadżetów klubowych, a wśród nich do wylicytowania będzie złoty medal za zdobycie mistrzostwa Polski.
 
Zachęcamy wszystkich sympatyków do wspierania tych akcji. Chłopiec stoi przed dużą szansą na odrobinę niezależności, która jest tak naprawdę bezcenna. Na oficjalnej stronie oraz w klubowych kanałach social media będziemy na bieżąco informować o inicjatywach pomocowych oraz przypominać o możliwościach wsparcia dla 5-letniego Kacpra. 
 
Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i prosimy o więcej.
 
GKS Piast SA