Michał Chrapek nowym zawodnikiem Piasta!

10
paź

Informujemy, że nowym zawodnikiem Piasta został Michał Chrapek. 28-latek podpisał kontrakt, który związał go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2022. Środkowy pomocnik trafił na Okrzei 20 na zasadzie wolnego transferu. Jego ostatnim klubem był Śląsk Wrocław.


- Zależało mi na tym żeby trafić do mocnej polskiej drużyny i bardzo się cieszę, że znalazłem się w Piaście. Uważam, że Piast był i nadal jest topową drużyną w Polsce, która prezentuje efektowny styl i jestem bardzo zadowolony z możliwości dołączenia do zespołu z Gliwic - powiedział Michał Chrapek po podpisaniu kontraktu.


Michał Chrapek jest wychowankiem Victorii Jaworzno. Z tego klubu trafił do Wisły Kraków, gdzie stawiał pierwsze kroki w profesjonalnej piłce. W trakcie swojej kariery grał również w takich klubach jak: Kolejarz Stróże, Catania Calcio, Lechia Gdańsk i Śląsk Wrocław. Na boiskach Ekstraklasy 28-letni pomocnik rozegrał do tej pory 186 spotkań, w których zdobył 17 bramek oraz zanotował 24 asysty.


- Chciałbym już wyjść na trening z chłopakami, zacząć ciężką pracę z zespołem. W ostatnim czasie brakowało mi tego i odczuwam duży głód piłki. Zamierzam pokazać to na boisku, by jak najszybciej zasłużyć na szansę, aby móc pokazać także w meczu na co mnie stać - dodał nowy pomocnik Piasta Gliwice.


- Michał jest zawodnikiem uniwersalnym, mogącym grać na kilku pozycjach. Jego obecność z pewnością zwiększy rywalizację w formacji pomocy. Bez wątpienia jest zawodnikiem nietuzinkowym, a także posiada już wyrobione nazwisko na polskich boiskach, doświadczenie, a także wysokie umiejętności. Liczymy na jego bramki i asysty, a być może dzięki nam jego możliwości jeszcze bardziej się rozwiną - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.


GKS Piast SA