„Marka Śląskie” dla Piasta

09
wrz

GKS Piast SA otrzymał prestiżowy tytuł „Marka Śląskie” w kategorii Sport w 10. jubileuszowej edycji konkursu. Nagrody wręczono 7 września podczas Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach.

Organizatorami cieszącego się od lat dużym uznaniem konkursu są Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz TVP 3 Katowice, Radio Katowice i Dziennik Zachodni.

Konkurs promuje województwo śląskie. Stara się podkreślać nie tylko jego atuty przemysłowo-gospodarcze, ale także zjawiska społeczne, kulturalne, polityczne czy sportowe. Co roku honorowane są osoby i instytucje, które swoją działalnością i postępowaniem kreują dobry wizerunek Śląska, cieszą się uznaniem i szczególną opinią, są ambasadorem Śląska w Polsce i na świecie.

Piast został doceniony m.in. za zdobycie w tym roku pierwszego w historii klubu tytułu Mistrza Polski w piłce nożnej. Warto dodać, że był to też pierwszy od 30 lat tytuł mistrzowski dla drużyny z Górnego Śląska, co z dumą podkreślali, składając gratulacje, organizatorzy konkursu i uczestnicy gali zorganizowanej w gliwickiej Arenie.

GKS Piast SA