Królczyk i Rakowiecki na dłużej w Piaście!

03
sie

Informujemy, że Patryk Królczyk i Michał Rakowiecki przedłużyli swoje umowy z Piastem Gliwice. Nowy kontrakt 26-letniego bramkarza będzie obowiązywał do 30 czerwca 2021 roku, a umowa 19-letniego pomocnika o rok dłużej.

 

Michał Rakowiecki jest jednym z młodzieżowców znajdujących się w kadrze pierwszego zespołu Niebiesko-Czerwonych. Młody pomocnik od roku trenuje pod okiem Waldemara Fornalika, ale wciąż czeka na oficjalny debiut. Wcześniej 19-latek grał w rezerwach oraz drużynach młodzieżowych.

 

- Jestem bardzo zadowolony z podpisania nowego kontraktu. To pokazuje, że moja postawa na treningach została doceniona i daję ogromną motywację do dalszej pracy. Jestem zawodnikiem Piasta już sześciu lat, a od ponad roku mam możliwość trenowania w zespole trenera Fornalika. Każdy z juniorów marzy żeby trafić do pierwszej drużyny, dlatego cieszę się z każdego dnia spędzonego tutaj. Będę dalej ciężko pracował z nadzieją, że zaowocuje ona debiutem przy Okrzei - powiedział Michał Rakowiecki po złożeniu podpisu.

 

Patryk Królczyk swoje pierwsze kroki w profesjonalnej piłce stawiał w Wodzisławiu, skąd w 2011 roku przeniósł się do Augsburga. Niespełna trzy lata później wrócił do Polski i występował w takich klubach jak Nadwiślan Góra, Poroniec Poronin, Olimpia Grudziądz, Pniówek Pawłowice Śląskie oraz Warta Gorzów Wielkopolski. Do Piasta trafił w czerwcu ubiegłego roku. W poprzednim sezonie grał głównie w rezerwach, a w pierwszym zespole pełnił rolę trzeciego bramkarza. 

 

- Bardzo się cieszę, ze przedłużyłem swoją umowę. Uważam, że przez ostatni rok się rozwinąłem i zyskałem nowe spojrzenie na piłkę, szczególnie na grę w bramce. Rywalizacja na mojej pozycji jest duża, ale to dodatkowo mobilizuje mnie do pracy oraz pomaga mi podnosić swoje umiejętności - powiedział Patryk Królczyk po podpisaniu kontraktu.

 

GKS Piast SA