Dominik Steczyk na dłużej w Piaście!

29
lip

Informujemy, że umowa wypożyczenia Dominika Steczyka do Piasta Gliwice z 1. FC Nuernberg została przedłużona. 21-letni napastnik będzie występował w barwach Niebiesko-Czerwonych do końca sezonu 2020/21.

 

- Cieszę się, że zostaję w Piaście na kolejny sezon. Dobrze się tutaj czuję i wiem, że to odpowiednie miejsce na dalszy rozwój. Poprzedni sezon był dla mnie wejściem do dorosłej piłki i dużą nauką, która pomoże mi zrobić kolejny krok w przód - powiedział Dominik Steczyk po przedłużeniu wypożyczenia.

 

Dominik Steczyk trafił do Piasta w lipcu ubiegłego roku. Od tego czasu w barwach Niebiesko-Czerwonych rozegrał 21 spotkań. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Żaczku Katowice i GKS-ie Katowice. W 2015 roku przeniósł się do Niemiec, gdzie najpierw reprezentował barwy VfL Bochum, a następnie trafił do 1. FC Nuernberg. W sezonie 2018/19 w rezerwach "Der Club" wystąpił łącznie w 22 meczach, w których strzelił dziesięć goli. Środkowy napastnik ma za sobą także występy w reprezentacji Polski na mistrzostwach Świata do lat 20. Na turnieju rozgrywanym w naszym kraju strzelił dwa gole.

 

GKS Piast SA