Zoria - Piast 0-0. Bez bramek w Belek

25
sty

W drugim tureckim sparingu Piast Gliwice zremisował z Zorią Ługańsk 0-0. Dla Niebiesko-Czerwonych był to trzeci mecz kontrolny w tym okresie przygotowawczym, z kolei do rozegrania pozostały im jeszcze dwa.

Spotkanie w skrócie
- Mecz od samego początku był wyrównany. W pierwszej połowie akcja toczyła się głównie w środku pola, a żadna z drużyn nie stworzyła sobie zbyt wielu okazji bramkowych. Brakowało klarownych okazji, ale nie brakowało fauli, których więcej popełniali zawodnicy Zorii.
- Po przerwie obraz gry znacząco się nie zmienił. Gra toczona była w środkowej strefie boiska, ale oba zespoły częściej dochodziły do sytuacji. Po stronie Piasta groźnie uderzał Jorge Felix, Sebastian Milewski, a także Karol Stanek. W ekipie z Ługańska na strzały pokusili się natomiast Vladyslav Kabaiev oraz Bohdan Liedniev. Spotkanie było wyrównane do końcowego gwizdka, ale rezultat się nie zmienił i starcie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Najciekawsze akcje
19': Gerard Badia precyzyjnie dośrodkował w pole karne, a tam walkę o górną piłkę wygrał Martin Konczkowski. Uderzenie głową skrzydłowego Piata było jednak niecelne.
31': Pierwsze groźne uderzenie Zorii Ługańsk, ale na posterunku był Frantisek Plach, który pewnie złapał piłkę po strzale zza pola karnego.
33': Bohdan Mykhailichenko mocne wstrzelił piłkę w pole karne, jednak żaden z jego kolegów nie zdołał oddać strzału. Najbliżej futbolówki był Bohdan Liedniev, ale był nieco spóźniony.
55': Vladlen Yurchenko wpakował piłkę do siatki, ale sędzia dopatrzył się spalonego i nie uznał bramki.
58': Bohdan Liedniev uderzył z rzutu wolnego, ale pewnie interweniował Frantisek Plach.
59': Vladyslav Kabaiev oddał strzał zza pola karnego, ale ponownie skuteczną obroną popisał się Frantisek Plach.
67': Ładna "klepka" pomiędzy Gerardem Badią a Dominikiem Steczykiem zakończona podaniem Badiego do Jorge Felixa. Hiszpan zdecydował się na strzał, ale bramkarz był na posterunku.
73': Dominik Steczyk został faulowany tuż przed polem karnym rywali. Do stojącej piłki podszedł Jorge Felix, ale jego mocne uderzenie skutecznie obronił Zauri Makharadze.
77': Jakub Holubek trafił z rzutu wolnego w mur, a dobitka Karola Stanka była niecelna.
84': Sebastian Milewski zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale nie trafił w światło bramki.

Z perspektywy kibica
- Spotkanie odbyło się na boisku S&B Sport Organisation Football Complex Belek.
- Dla Niebiesko-Czerwonych był to drugi mecz kontrolny podczas zgrupowania w Turcji, a trzeci w zimowym okresie przygotowawczym. Wcześniej mistrzowie Polski wygrali z GKS-em Jastrzębie 2-1 oraz Łudogorcem Razgrad 2-0.
- Kolejnym rywalem Piasta będzie Szachtior Soligorsk. Podopieczni Waldemara Fornalika zmierzą się z białoruskim zespołem w najbliższą środę.