Ze Śląskiem na remis

01
wrz

W meczu 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław 1:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Kamil Wilczek, a w drugiej połowie wynik ustalił Marco Paixao. Dopisujemy do swojego konta zatem bardzo cenny punkt.

Początek meczu należał do Śląska Wrocław. Przyjezdni bardzo groźnie atakowali, ale na ich drodze stawał świetnie dysponowany Dariusz Trela. Wybronił on kilka sytuacji stuprocentowych, zatrzymując Marco Paixao czy Sebino Plaku. Szansę miał również Sebastian Mila, ale jego z kolei zablokował Carles Martinez.

Po początkowym letargu „Piastunki” wzięły się do roboty. Pierwszą groźną akcję zobaczyliśmy w 17. minucie, kiedy to ładnie na bramkę Rafała Gikiewicza pomknął Bartosz Szeliga i uderzył z narożnika pola karnego. Na posterunku był jednak golkiper wrocławian.

Bramkę udało się zdobyć w 35. minucie. Wtedy po wybiciu Gikiewicza, głową zagrał Mateusz Matras, piłkę przedłużył jeszcze Martinez, a Kamil Wilczek ładnym strzałem z 18 metrów wyprowadził Piasta na prowadzenie. Po chwili Wilczek mógł podwyższyć wynik, jednak na drodze stanął mu obrońca.

Po zmianie stron goście byli całkowicie zagubieni, a Niebiesko-czerwoni chcieli to wykorzystać. Najpierw bardzo groźnie strzelał Wilczek, ale był na spalonym. Następnie płasko przymierzył Ruben Jurado i naprawdę niewiele zabrakło mu do szczęścia.

Śląsk odpowiedział uderzeniem Dudu Paraiby z 20 metrów. Zabrakło mu bardzo niewiele. Około 70. minuty podopieczni Marcina Brosza nieco się cofnęli, a Wojskowi skrzętnie to wykorzystali. Długie podanie pod nasze pole karne, zagranie Stevanovicia do Paixao i napastnik byłego mistrza Polski wpakował piłkę do pustej siatki. Gol z niczego.

W 82. minucie na boisku pojawił się debiutujący w Piaście Collins John, zmieniając Kamila Wilczka. A po chwili Ruben mógł uszczęśliwić cały stadion. Jednak jego próba z 20 metrów minimalnie chybiła celu.

Piast Gliwice 1:1 Śląsk Wrocław
1:0 – Kamil Wilczek 35’
1:1 – Marco Paixao 75’

Składy:
Piast: Trela – Klepczyński, Horvath, Polak, Król – Szeliga (68’ Cicman), Martinez, Matras, Podgórski – Jurado – Wilczek (82’ John).

Śląsk: Gikiewicz – Socha (58’ Ostrowski), Pawelec, Grodzicki, Spahić (87’ Więzik) – Kaźmierczak (69’ Hołota), Stevanović – Plaku, Mila, Dudu – Paixao.

Żółte kartki: Polak, Król – Socha, Pawelec, Dudu.
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).
Widzów: 5126.