"Zapracowaliśmy na wygraną" - wypowiedzi po #RADPIA

06
maj

W sobotnim spotkaniu 31. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Radomiakiem Radom 1-0. Przedstawiamy pomeczowe wypowiedzi Michała Chrapka, Frantiska Placha, Szczepana Muchy i trenerów Aleksandara Vukovicia oraz Constantina Galcy.

Michał Chrapek: "Było to trudne spotkanie, szczególnie początek. Nie weszliśmy w ten mecz tak jak w poprzednich starciach. Po 25. minutach nabraliśmy rytmu. Końcówka pierwszej połowy była trochę lepsza w naszym wykonaniu. Będąc na boisku większą kontrolę czuć było w drugiej połowie. Było też widać, że po zmianie trenera Radomiak jest bardziej poukładaną drużyną i nie gra się łatwo przeciwko nim. Fero po raz kolejny pokazał, że jest bramkarzem, który należy do czołówki w Ekstraklasie. Bardzo się cieszę, bo pomógł nam zdobyć kolejne trzy punkty.

Frantisek Plach: "Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Nie był to łatwy mecz, a pogoda i gra przeciwnika nam nie ułatwiała. Dlatego jesteśmy zadowoleni, że strzeliliśmy jednego gola więcej i trzy punkty wracają z nami do Gliwic. W drugiej połowie sędzia podyktował rzut karny. Początkowo myślałem, że ręki nie było, ale arbiter zweryfikował i jednak była. Wziąłem to na siebie i bardzo cieszę się, że pomogłem. Myślę, że to jest wynik pracy całej drużyny. Walczyliśmy do końca, dlatego możemy się cieszyć ze zwycięstwa w Radomiu. Chciałbym zaprosić kibiców na mecz z Koroną Kielce. Nasze wyniki powinny ich zachęcić. Teraz wygrywamy i to jest najważniejsze. Myślę, że nasi fani chcą takie mecze oglądać. Wszystkich zapraszam żeby nas wspierali w zdobywaniu kolejnych punktów w nadchodzących spotkaniach."

Szczepan Mucha: "Bardzo się cieszę, że dostaje coraz więcej minut. Trzeba pokazywać, że zasługuje się na to. Szybko otworzyliśmy wynik, dzięki temu grało nam się lepiej. W drugiej połowie sędzia podyktował rzut karny, ale Fero świetnie obronił. Efektem tego są kolejne trzy punkty, które dopisujemy do naszego konta. Teraz też jestem w trakcie matur, więcej moja codzienność wygląda tak, że rano piszę maturę, a potem jadę na trening. Nie jest to łatwe, aby to pogodzić, ale trzeba. Mama zawozi mnie codziennie na egzaminy i chciałbym jej za to podziękować."

Aleksandar Vuković (trener Piasta Gliwice): "U nas znowu duże zadowolenie, bo wygraliśmy kolejny mecz i zrobiliśmy to na trudnym terenie. Ostatnio na tym stadionie zremisował Lech, co pokazało, że nie jest tu łatwo wygrać. Zapracowaliśmy na to zwycięstwo - momentami grając dobrze, momentami oddając inicjatywę. Najlepsza sytuacja dla rywali, to rzut karny. Patrząc z naszej strony był on bardzo pechowy. W bramce mamy jednak Frantiska Placha, który nawet w takiej sytuacji potrafi pomóc zespołowi. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy sytuacji na 2-0, żeby móc zamknąć ten mecz wcześniej, ale najważniejsze są trzy punkty. Istotne, że dopisujemy je sobie do konta, a w kolejnych trzech meczach będziemy walczyć o kolejne zwycięstwa."

Constantin Galca (trener Radomiaka Radom): "Mieliśmy do czynienia z mocną drużyną, która grała kompaktowo. Wiedzieliśmy o tym przed meczem. Mieliśmy szansę strzelić gola, rywale strzelili i mieli kolejne okazje. Taki jest futbol... Bramka dla Piasta to był błąd całej drużyny. Później chcieliśmy grać, chcieliśmy strzelić, ale nie dostaliśmy nagrody za naszą aktywność."