Z Koroną na remis

23
maj

Piłkarze gliwickiego Piasta nie zdołali zrewanżować się kielczanom za jesienną przegraną, remisując w czwartkowy wieczór z Koroną 1:1. Goście objęli prowadzenie w 22. minucie po samobójczym trafieniu Jana Polaka. Niebiesko-czerwoni odpowiedzieli rywalom w 34. minucie i na listę strzelców wpisał się Pavol Cicman. "Złocisto-krwiści" drugą bramkę mogli zdobyć już cztery minuty później, jednak rzut karny wykonywany przez Golańskiego fantastycznie wybronił Trela. Po przerwie, obie drużyny miały swoje okazje, ale zawodziła przede wszystkim skuteczność w wykończeniu akcji ofensywnych. Ponadto, "Piastunki" przez dwadzieścia minut były zmuszone grać w "dziesiątkę" ponieważ drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką zobaczył Jan Polak.

Piast Gliwice - Korona Kielce 1:1 (1:1)

Bramki:
0:1 - Adamek 22'
1:1 - Cicman 35'

Piast Gliwice: Trela - Zbozień, Klepczyński, Polak, Oleksy - Cicman, Matras, Murawski (52' Lazdins), Jurado (46' Docekal), Podgórski - Robak (90' Buryan)

Korona Kielce: Małkowski - Golański, Stano, Malarczyk, Lisowski - Kuzera (75' Sierpina), Jovanović (86' Foszmańczyk), Lenartowski, Janota, Sobolewski - Adamek (46' Stąporski)

Zółte kartki: Robak, Polak - Sobolewski, Kuzera, Malarczyk
Czerwona kartka: Polak (70' za drugą żółtą)

PRZEBIEG RELACJI LIVE:

'90 Koniec.
'90 Buryan zmienia Robaka.
'90 Trela musi skorzystać z pomocy lekarzy.
     Trzy minuty dolicza Marciniak.
    Jednak Buryan wejdzie na boisko!
'87 Foszmańczyk zmienia Jovanovicia.
'85   Lisowski z dystansu, Trela przenosi piłkę nad poprzeczką. Korona szuka szans w uderzeniach z przed pola karnego.
'81   Strzał z dystansu Janoty, obok bramki.
    Brosz zawrócił Izvolta, zmiana anulowana.
'75 Sierpina zmienia Kuzere.
'72   Gliwiczanie grają w dziesiątkę, a Brosz decyduje się wpuścić Izvolta!
'70 Polak fauluje Stąporskiego. W konsekwencji otrzymuje drugą żółtą kartkę i musi opuścić murawę.
'64   Denerwuje się Brosz, bo do głosu dochodzą kielczanie. Stano trafia w boczną siatkę, ale Korona nadal w grze. Jest rzut rożny, czujnie Matras wybija piłkę.
'60   Obecnie niebiesko-czerwoni dominują w środku pola.
'58   Pozazdrościł Lazdins kolegom i sam uderzył potężnie, niestety nad poprzeczką.
    Oficjalnie: 5527 widzów.
'55   Kolejny faul. Rzut wolny tuż przed linią pola karnego. Podgórski z Robakiem stoją przed futbolówką, uderza Podgórski... w poprzeczkę!
'54 Malarczyk zatrzymuje kontrę Piasta. Kartka.
'52 Lazdins zmienia dziś niewidocznego Murawskiego.
    Lazdins gotowy do zmiany.
'49   Korona nadal prowadzi groźne ataki na bramkę Treli. Podgórski zagrywa ręka i groźna wrzutka z boku pola karnego, ogrone problemy gliwiczan w defensywie.
'46 Kuzera zobaczył kartkę.
'46 Stąporski zmienia Adamka.
'46   Zaczynamy drugą połowę.
'46 Docekal zmienia Rubena.
    Będzie zmiana w ekipie Piasta, pojawi się na placu gry Docekal.
'45 Przerwa.
'45   Piast wyraźnie chce dotrwać do przerwy, Korona zdeterminowana, aby jeszcze przed gwizdkiem zdobyć bramkę.
'41   Niestrzelony karny podziałał mobilizująco na złocistokrwistych, którzy naciskają na Piasta.
'38 Zaległa informacja o kartce dla Polaka.
'38 Trela broni uderzenie Golańskiego! Coś niesamowitego!
'37   Rzut karny dla Korony, ale dramaturgia!
'34 GOL! Cicman po kapitalnej asyscie Podgórskiego stanął oko w oko z Małkowskim i zimną krwią strzałem po ziemi daje remis!
'29   Nieczysto uderza piłkę Oleksy, piłka zmierzała w stronę bramki z czym sporo problemów miał Małkowski.
'29   Składna i szybka akcja Piasta. Jest rzut rożny.
'27   Podgórski wypuścił Cicmana, pomocnik Piasta źle przyjmuje piłkę, blisko był także Ruben, ale i on zbyt późno dokłada nogę, zapachniało golem.
'22 Błąd bramkarza Piasta do spółki z Polakiem, który pakuje futolówkę do własnej bramki, spore zamieszanie zrobił Janota.
'20   Zamieszanie w polu karnym niebiesko-czerwonych po rzucie rożnym, na szczęście sędzia dopatrzył się spalonego.
'12   Ratuje swój błąd Zbozień, goście mieli szansę na groźną kontrę.
'10 Przepychanki w polu karnym Piasta, Sobolewski ukarany kartką.
'9   Wrzutka Podgórskiego, łapie futbolówkę bez problemu Małkowski.
'7   Z dystansu strzela Jovanovic, obok lewego słupka Treli. Powalczyła Korona w środku pola o piłkę.
'5   Dogranie z głębi pola od Kuzery, bardzo kiepska ta próba.
'4   Korona próbuje pressingu na Piaście, póki co zawodnicy Brosza swobodnie rozgrywają akcje.
'2   Rzut rożny dla Piasta, Klepczyński przedłuża piłkę, jednak nikt z jego kolegów nie zamyka akcji. Mocny początek gosopdarzy!