Występ Szczepana Muchy w kadrze U-19

25

Szczepan Mucha wystąpił w barwach reprezentacji Polski U-19 w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy do lat 19 z Łotwą. Skrzydłowy Piasta Gliwice przebywał na boisku od 66. minuty rywalizacji, a Biało-Czerwoni wygrali 3-0.

Reprezentacja Polski do lat 19 długo rozkręcała się w tym spotkaniu. Pierwszego gola Biało-Czerwoni strzelili dopiero w 49. minucie gry. Do siatki trafił wówczas Kacper Urbański. W ostatnim kwadransie rywalizacji podopieczni Marcina Brosza dopełnili formalności zdobywając jeszcze dwie bramki. W 78. minucie bramkarza Łotwy pokonał Tomasz Pieńsko, a wynik spotkania ustalił Urbański, który tym samym zanotował dublet.

Szczepan Mucha pojawił się na murawie w 66. minucie gry, zmieniając na murawie Jordana Majchrzaka. Dla skrzydłowego Piasta Gliwice był to ósmy występ w barwach reprezentacji Polski do lat 19.

W kolejnym meczu eliminacji do mistrzostw Europy kadra U-19 zagra z Serbią. To spotkanie zostanie rozegrane we wtorek, 28 marca o godzinie 14:00.