Wygrany sparing z LZS Piotrówką

10
lut
Równo o 12:00, w słoneczny poniedziałek, na boisku treningowym przy ul. Sokoła rozegrany został pierwszy z dwóch zaplanowanych na dzisiaj sparingów. Przeciwnikiem drużyny Piasta prowadzonej przez Krzysztofa Szumskiego był zespół LZS Piotrówka. Niebiesko-czerwoni byli drużyną lepszą, a swoją dominację przypieczętowali trzema bramkami, które zdobyli Matej Izvolt, Pavol Cicman i Wojciech Kędziora.

W zespole Piasta poza zdobywacami bramek wystąpili również piłkarze z pierwszej drużyny -  Dariusz Trela i Csaba Horvath. Trenerzy dali szansę również młodym zawodnikom. Wśród nich był młodzieżowy reprezentant Polski, obecny na obozie w Alicante - Piotr Kwaśniewski. Od początku meczu obydwie drużyny toczyły zażartą walkę w środkowej strefie boiska. W ataku widoczni byli zwłaszcza Izvolt, Cicman i Kędziora. Wyróżniał sie także młody Adam Maszak. Goście z Piotrówki również nie pozostali bierni oddając w pierwszej połowie kilka strzałów na bramkę Treli. Gola jednak jako pierwsi strzelili w dwudziestej dziewiątej minucie gliwiczanie - Ładna, kombinacyjna akcja lewą stroną Cicmana i Kędziory dała nam rzut rożny, który wykonywał ten pierwszy. Daleką centrę mocnym strzałem z prawej strony pola karnego na gola zamienił Izvolt. Na sekundy przed przerwą stan meczu na 2:0 podwyższył płaskim strzałeml Cicman.

Druga połowa była już rozgrywana w nieco wolniejszym tempie, aczkolwiek przybyli na stadion przy ul. Sokoła fani zobaczyli jeszcze dwie bramki. Dobrą zmianę dał dziewiętnastoletni Marek Jonda, po którego akcji prawą stroną do bramki trafił z bliskiej odległości Kędziora. Honorową bramkę dla gości zdobył wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry zawodnik testowany. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Piasta.

- Zawsze warto rozgrywać takie spotkania, jest to wysiłek i okazja do wyjścia na boisko i podjęcia walki o zwycięstwo. To ważne dla piłkarza. Dziś mogłem po raz pierwszy zagrać z paroma młodymi chłopakami z rezerw. Niektórych jeszcze nie znałem, ale ich występ w meczu oceniam jako dobry. Piast będzie miał z nich w przyszłości pożytek - stwierdził Horvath.

Piast Gliwice : LZS Piotrówka 3:1