Wisła - Piast 2-1. Koniec marzeń o finale

03

W środowym meczu półfinałowym Fortuna Pucharu Polski Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Wisłą Kraków 1-2 (0-2) i odpadł z rozgrywek.

Najważniejsze akcje:
1': Złe rozpoczęcie meczu dla Niebiesko-Czerwonych. Szymon Sobczak był niepilnowany w polu karnym i nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Napastnik gospodarzy oddał strzał z powietrza, wyprowadzając Wisłę na prowadzenie - 1-0.
6': Dośrodkowanie Damiana Kądziora na głowę Fabiana Piaseckiego, ale napastnik Piasta uderzył nad bramką.
17': Niecelne uderzenie Patryka Dziczka zza pola karnego.
19': Kolejna próba Niebiesko-Czerwonych, ale Fabian Piasecki nie trafił w światło bramki.
23': Arkadiusz Pyrka próbował precyzyjnego uderzenia zza pola karnego, ale bramkarz Wisły zdołał wybić piłkę na rzut rożny.
23': Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale strzał Patryka Dziczka był niecelny.
31': Patryk Dziczek z dystansu, ale prosto w bramkarza miejscowych.
37': Jesus Alfaro precyzyjnie przymierzył z narożnika pola karnego i podwyższył prowadzenie miejscowych - 2-0.

54': Dobre dośrodkowanie Arkadiusza Pyrki do Ariela Mosóra i mamy kontrkt! Obrońca Piasta wygrał pojedynek główkowy na bliższym słupu i trafił do siatki! 2-1!
67': Niecelne uderzenie Michaela Ameyawa.
71': Mocne uderzenie Arkadiusza Pyrki, ale tylko w boczną siatkę.
74': Świetna interwencja Frantiska Placha, który wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem gospodarzy.
83': Bartosz Jaroch próbował uderzenia zza pola karnego, ale piłka po jego strzale przeleciała obok słupka.

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković dokonał trzech zmian w podstawowym składzie w porównaniu do ligowego spotkania ze Śląskiem Wrocław. Podczas #WISPIA wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed nim zagrała czwórka obrońców Tomas Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński i Tomas Huk. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek. Na skrzydłach ustawieni byli Damian Kądzior i Michael, z kolei na "dziesiątce" wystąpił Tihomir Kostadinov. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Fabian Piasecki.
- Z powodu choroby nie zagrał Jorge Felix, a przez uraz nie mógł wystąpić Michał Chrapek.

Z perspektywy trybun:
- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, mieszczącym się przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie.