Wisła - Piast 1-0. Przegrana po przerwie na kadrę

30
wrz

W piątkowym meczu 11. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Wisłą Płock 0-1 (0-0). Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Marko Kolar.

Spotkanie w skrócie
- Początek pierwszej połowy przyniósł sytuacje z obu stron. W zespole Niebiesko-Czerwonych próbował Alberto Toril, a u gospodarzy Damian Rasak i Mateusz Lewandowski. W tej części gra była wyrównana, co prawda Nafciarze dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie przyniosło to większego zagrożenia, mimo że Frantisek Plach był zmuszony jeszcze interweniować po strzale Łukasza Sekulskiego. Tuż przed przerwą to Piast mógł jednak prowadzić, ale Krzysztof Kamiński zdołał końcówkami palców obronić uderzenie głową Jorge Felixa.
- Na początku drugiej połowy więcej z gry mieli gospodarze, którzy dwukrotnie zagrozili bramce Frantiska Placha. Słowacki bramkarz Piasta był dobrze dysponowany i nie dał się pokonać, aż do 88. minuty kiedy to do siatki trafił Marco Kolar.

Najciekawsze akcje
1': Damian Rasak zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.
5': Jakub Holubek dograł w pole karne do Alberto Torila, który skierował piłkę w kierunku bramki gospodarzy, ale Krzysztof Kamiński zdołał obronić ten strzał.
9': Doskonała interwencja w defensywie Jakuba Czerwińskiego, który wślizgiem zablokował strzał Mateusza Lewandowskiego.
15': Frantisek Plach popisał się świetną obroną po strzale Łukasza Sekulskiego.
28': Dobre dośrodkowanie Damiana Kądziora z rzutu rożnego do Jakuba Czerwińskiego, ale kapitan Piasta nie zdołał oddać strzału.
36': Damian Rasak z kolejnym uderzeniem z dystansu. Piłka po strzale pomocnika miejscowych trafiła w wyciągniętą nogę obrońcy Piasta i wyleciała na rzut rożny.
42': Precyzyjne dośrodkowanie Jakuba Holubka do Jorge Felixa. Hiszpan oddał strzał głową i zmusił Krzystofa Kamińskiego do interwencji. Bramkarz Nafciarzy wybił piłkę końcami palców.

56': Anton Krivotsyuk oddał niecelny strzał głową po dośrodkowaniu Davo.
63': Frantisek Plach wygrał pojedynek sam na sam z Davo.
70': Chwilę po wejściu z ławki rezerwowych Patryk Dziczek mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego strzał zza pola karnego okazał się niecelny.
82': Filip Lesniak próbował zaskoczyć Frantiska Placha precyzyjnym strzałem, ale trafił w słupek.
88': Marko Kolar trafił do pustej bramki, dobijając strzał Milana Kvocery - 0-1.

Z perspektywy trybun
- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Górskiego, mieszczącym się przy ulicy Łukasiewicza 34 w Płocku.
- Ariel Mosór nie zagrał w spotkaniu z Wisłą Płock z powodu zawieszenia za czerwoną kartkę, którą zobaczył w meczu z Górnikiem Zabrze.
- Do kadry meczowej powrócił Alexandros Katranis, który w poprzednim mecuz pauzował za cztery żółte kartki.
- Drobny uraz pleców wyeliminował z gry Kamila Wilczka. W jego miejsce w podstawowym składzie zajął Alberto Toril.
- Mecz Wisła Płock - Piast Gliwice był dla Waldemara Fornalika 200. spotkaniem w roli trenera Niebiesko-Czerwonych.