Wisła K. - Piast 3-4! Fenomenalny powrót i bezcenna wygrana!

31
sty

Fenomenalny mecz i pokaz determinacji zaprezentowali piłkarze Piasta Gliwice. Niebiesko-Czerwoni odwrócili losy spotkania, w którym po 20. minutach gry i wyniku 3-0 dla Wiślaków, każdy zwiastował wysoką porażkę brązowych medalistów Ekstraklasy. Tymczasem dzięki skuteczności i walce do końca gliwiczanie wydarli zwycięstwo i zdobyli bezcenne trzy punkty na stadionie Wisły Kraków.

- Pierwsze minuty należały do Wisły Kraków i to właśnie ona dyktowała warunki na boisku. Niebiesko–Czerwoni mieli niełatwe zadanie, jakim było przejęcie inicjatywy w tym meczu. Sytuacja po dwudziestu minutach była nie do pozazdroszczenia. Rozpędzeni Wiślacy szybko i skutecznie grali i wypracowali sobie sporą zaliczkę w postaci trzech goli. Najpierw bramki dla gospodarzy strzelili boczni obrońcy Wisły, Łukasz Burliga oraz Maciej Sadlok. Spotkanie dla Piasta z minuty na minutę stawało się coraz trudniejsze. Trzecia bramka dla Białej Gwiazdy autorstwa Felicio Brown Forbesa mogłaby podłamać niejeden zespół... ale nie Piasta Gliwice. Niebiesko-Czerwoni zaczęli pokazywać na co ich stać, udowadniając to szybkim odrabianiem strat. Pościg rozpoczął Jakub Świerczok, który indywidualną akcją zapewnił gliwiczanom pierwszego gola. Chwilę później było już tylko 3-2 dla Wiślaków. Niebiesko-Czerwoni złapali kontakt z rywalem po trafieniu Dominika Steczyka. Niewątpliwie w tej części spotkania nie brakowało emocji i zwrotów akcji. W pierwszej połowie meczu padło aż pięć bramek i w drugiej części zawodów jeszcze wszystko mogło się zdarzyć.
- Podopieczni Waldemara Fornalika odzyskali swoją pewność siebie i kontrolowali każdy ruch przeciwnika. Rywal nie atakował już tak śmiało jak w pierwszej odsłonie. W obu zespołach można było zauważyć dużą determinację i chęć zdobycia kolejnej bramki. Gra była bardzo wyrównana. Gliwiccy piłkarze starali się konsekwentnie doprowadzić do wyrównania. Początek drugiej połowy spotkania był spokojniejszy niż w przypadku pierwszej, tym bardziej trzeba było zachować koncentrację, bo cios mógł nadejść w każdej chwili. Strzał Jeana Carlosa w poprzeczkę był najlepszym tego dowodem. Końcówka rywalizacji należała już zdecydowanie do podopiecznych Waldemara Fornalika, którzy dokonali niemal niemożliwego. Dwie bramki zdobyte w 90. i 94. minucie wstrząsnęły Krakowem. Gliwiczanie ze stanu 0-3 potrafili przechylić losy meczu na swoją stronę i wygrali trudny bój o trzy punkty! To był szalony mecz i jeden z najbardziej spektakularnych powrotów zespołów w historii Ekstraklasy.

3’: Bardzo groźna akcja miała miejsce pod bramką Frantiska Placha, który wzorowo wybił piłkę. Po dobitce Jeana Carlosa futbolówka uderzyła w poprzeczkę.
5': Precyzyjne podanie wykorzystał Łukasz Burliga, który pokierował piłkę wprost w róg bramki. 1-0.
12': Niestety, zabrakło asekuracji w szesnastce Piasta i zawodnik Białej Gwiazdy, Maciej Sadlok pokonał gliwickiego bramkarza, podwyższając wynik spotkania. 2-0.
17': Swoją akcję chciał wykorzystać Tomas Huk, jednak sędzia Jakubik dostrzegł zagranie ręką obrońcy przy próbie przyjęcia piłki.
19': Rzut wolny podyktowany dla Piasta rzedp polem karnym krakowskiego zespołu. Strzał trafił jednak wprost w ręce Michała Buchalika.
20': Nieporozumienie wśród gliwickich piłkarzy, wykorzystał Brown Forbes i strzelił, pakując piłkę pod poprzeczkę. 3-0.
31': Doszło do kontrowersyjnej sytuacji między Tomasem Hukiem, a Felicio Brown Forbesem w polu karnym Niebiesko-Czerwonych, dlatego sędzia zadecydował o skorzystaniu z systemu VAR.
32': Zdaniem Krzysztofa Jakubika nie doszło do faulu na miarę rzutu karnego. Gra toczyła się dalej.
37': Jakub Świerczok uderzył po długim słupku i płaskim strzałem pokonał Michała Buchalika! 3-1!
39': Zaledwie dwie minuty później zawodnik Piasta Gliwice, Dominik Steczyk pokierował piłkę w stronę bramki z kilkunastu metrów. Bramkarz Wisły Kraków podjął próbę interwencji, lecz piłka wpadła do siatki! 3-2!
53': Groźna sytuacja miała miejsce pod bramką Frantiska Placha. Po niemałym zamieszaniu strzał wprost w poprzeczkę oddał Jean Carlos.
58': Stefan Savic pokierował strzał w sam środek bramki. Na szczęście bramkarz gliwiczan stał czujny na posterunku.
64': Kristopher Vida świetnie odnalazł się w polu karnym przeciwnika, niestety niecelnie główkował.
72': Wysoko nad bramką poszybował strzał Patryka Sokołowskiego.
75': Ponowna bardzo dobra interwencja Placha, który łapie piłkę po odbiciu się jej od poprzeczki bramki.
78': Potężne uderzenie Kristophera Vidy asekurował bramkarz Białej Gwiazdy. Próba Węgra była śmiała i tylko minimalnie niecelna. Poprzeczka uratowała gospodarzy.

85': W nieprawidłowy sposób zdaniem arbitra Piotr Starzyński zablokował strzał Kuby Świerczoka we własnym polu karnym.
90': Kuba Świerczok skompletował dublet i doprowadził do wyrównania, wykorzystując rzut karny! 3-3!
90+4': Kristopher Vida z bliskiej odległości wykorzystał dogranie Michała Żyro. Fantastyczna walka do końca! 3-4!

- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie, mieszczącym się przy ulicy Reymonta 20.
- Gerard Badia rozegrał swój 200. mecz w barwach Piasta Gliwice.
- Niebiesko-Czerwoni nie przegrali już ósmego ligowego spotkania z rzędu.