"Wartościowy sparing" - wypowiedzi po #PIASAN

24
cze

W drugim sparingu w letnim okresie przygotowawczym Piast Gliwice zremisował z Sandecją Nowy Sącz 1-1. Przedstawiamy pomeczowe wypowiedzi trenera Waldemara Fornalika, Grzegorza Tomasiewicza i Gabriela Kirejczyka, który zdobył bramkę dla Niebiesko-Czerwonych.

 

Waldemar Fornalik (trening Piasta Gliwice): "Uważam, że to był wartościowy sparing, biorąc pod uwagę to, że jesteśmy w okresie ciężkiej pracy. Podczas zgrupowania wykonaliśmy porządną pracę zarówno na siłowni, jak i na boisku. Jestem zadowolony ze sposobu poruszania się i zaangażowania zawodników. Wynik jest sprawą drugorzędną, ale nikt nie lubi przegrywać, dlatego też remis nie jest zły. Przed nami kolejne jednostki treningowe z dużymi obciążeniami, ale przecież jest to taki okres, że nie może być inaczej. Pewne rzeczy są przez to wkalkulowane w grę i zachowania na boisku, ale niektóre nie powinny nam się zdarzyć, pomimo tych obciążeń. Remis jest sprawiedliwym wynikiem, choć stracona bramka była dość przypadkowa. Powtórzę, że wykonujemy tutaj solidną pracę, a sparingi są ważnym uzupełnieniem i podkreśleniem tego, co chcielibyśmy robić, a także obserwacją i analizą gry zespołu oraz poszczególnych zawodników."

 

Gabriel Kirejczyk: "Jesteśmy w trakcie okresu przygotowawczego i codziennie ciężko pracujemy. Myślę, że wyglądaliśmy nieźle, pomimo że wynik nie odzwierciedla tego w stu procentach. Cieszę się, że jako drużyna pokazaliśmy charakter na boisku. Jestem zadowolony z mojej dyspozycji w dwóch ostatnich sparingach, ale dalej będę ciężko pracować, aby być coraz lepszym."

 

Grzegorz Tomasiewicz: "Z perspektywy drugiej połowy wydaje mi się, że byliśmy troszkę lepszym zespołem. Staraliśmy się utrzymać przy piłce, czasami brakowało jednak ostatniego podania do stworzenia sobie dogodnej sytuacji. Jak siebie oceniam? Starałem się grać szybko piłką i zrobić przewagę podaniem między strefy. Najważniejsze, że sparing zakończony w zdrowiu, bo to jest bardzo, szczególnie w okresie przygotowawczym. Współpraca z treningu na trening jest coraz lepsza. Wiadomo, dla mnie jest dużo nowych rzeczy i muszę się po prostu przestawić. Drużyna dobrze mnie przyjęła i jestem dobrej myśli, co do przyszłości."

 

Biuro Prasowe
GKS Piast SA

Zobacz również