U-21: Zwycięstwo i awans na pozycję lidera

07

W sobotnim meczu 8. kolejki IV ligi "I liga śląska - Interhall" Piast II Gliwice wygrał na własnym stadionie z Rakowem II Częstochowa 2-1 (2-1). Bramki dla rezerw Niebiesko-Czerwonych zdobyli Justin Daniel i Oskar Bernatek.

Podopieczni Macieja Szmatiuka nie zatrzymują się. Niebiesko-Czerwoni okazali się lepsi w starciu z liderem i tym samym zanotowali szóste zwycięstwo z rzędu oraz objęli prowadzenie w lidze!

Początek spotkania przebiegał pod dyktando drużyny z Częstochowy. Zespół Przemysława Oziębały prowadził grę, a Piast Gliwice starał się zaskoczyć kontratakami. Jeden z nich okazał się bardzo skuteczny. W 33. minucie Dawid Chojnowski świetnie wypuścił na wolne pole Justina Daniela. Skrzydłowy Piasta uciekł obrońcom i wyszedł sam na sam z bramkarzem Rakowa. Zawodnik gliwickiego zespołu zachował zimną krew, minął golkipera i trafił do siatki. Odpowiedź Rakowa nadeszła bardzo szybko. W 36. minucie pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Tobiasz Mras i doprowadził do wyrównania. Pod koniec I połowy Niebiesko-Czerwoni atakowali i chcieli jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie. Udało się to w 41. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wiktora Figołuszki nalepiej w powietrzu zachował się Oskar Bernatek, który strzałem głową pokonał bramkarza Rakowa. W drugiej części spotkania tempo gry nieco osłabło. Niebiesko-Czerwoni skutecznie odpierali ataki Rakowa Częstochowa. Przed dobrą sytuacją na podwyższenie wyniku stanął Jakub Jurczyga, ale napastnik Piasta uderzył nad poprzeczką. Ostatecznie mecz 8. kolejki zakończył się triumfem gliwiczan.

Wygrana z Rakowem dała Piastowi pozycję lidera IV ligi "I liga śląska - Interhall". Podopieczni Macieja Szmatiuka po ośmiu meczach mają na koncie 19 punktów. Następny mecz zagrają na wyjeździe w sobotę, 14 września o godzinie 16:00 z KS Decor Bełk.