U-21: Wysokie zwycięstwo rezerw

25

W sobotnim meczu 18. kolejki IV ligi (gr. 1) Piast II wygrał na wyjeździe z Wartą Zawiercie aż 7-0 (2-0). Dla rezerw Niebiesko-Czerwonych to druga wygrana z rzędu.

To spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla zawodników Piasta II Gliwice, którzy już w 12. minucie rywalizacji wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Dawida Kamińskiego. Chwilę później drugą bramkę dla rezerw Niebiesko-Czerwonych zdobył Sebastian Dulęba. Podopieczni Jarosława Wójcika i Macieja Szmatiuka kontrolowali przebieg rywalizacji, a w drugiej połowie dopełnili formalności, strzelając jeszcze pięć goli. Do siatki trafili także Mateusz Kaim, Jakub Niedbała, Dawid Piwczyk, Kacper Noworyta i Igor Buchta.

Dzięki wygranej, Piast II Gliwice awansował na 2. miejsce w ligowej tabeli. Sytuacja rezerw Niebiesko-Czerwonych może ulec zmianie po rozegraniu pozostałych spotkań w tej serii gier. W nastęnej kolejce podopieczni Jarosława Wójcika i Macieja Szmatiuka zagrają u siebie ze Śląskiem Świętochłowice.