U-21: Trzy punkty na własnym stadionie

18

W niedzielnym meczu 4. kolejki IV ligi "I liga śląska - Interhall" Piast II Gliwice wygrał na własnym stadionie z LKS-em Dramą Zbrosławice 3-1. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Justin Daniel, Dawid Chojnowski i Gabriel Kirejczyk.

Bo udanym starciu na wyjeździe z Unią Dąbrowa Górnicza przyszedł czas na kolejne spotkanie domowe. Tym razem podopieczni Macieja Szmatiuka podejmowali na własnym stadionie LKS Dramę Zbrosławice. Niebiesko-Czerwoni bardzo dobrze weszli w ten mecz. Po 45. minutach schodzili do szatni z dwubramkowym prowadzeniem. Najpierw w 28. minucie Dawid Chojnowski otworzył wynik rywalizacji, a 10 minut później na 2-0 podwyższył Justin Daniel. Na początku drugiej części spotkania goście zdobyli bramkę kontaktową za sprawą trafienia Grzegorza Ochwata. Drużyna rezerw do końca meczu musiała grać czujnie w obronie, aby utrzymać prowadzenie. W ostatnich minutach spotkania ostateczny cios zadał Gabriel Kirejczyk, który ustalił wynik na 3-1.

Po czterech meczach Piast II Gliwice zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem siedmiu oczek. Następny mecz drużyna Macieja Szmatiuka rozegra na wyjeździe z Ruchem Radzionków w sobotę, 24 sierpnia o godzinie 17:00.