U-21: Pierwsza przegrana w tym roku

22

W sobotnim spotkaniu 22. kolejki IV ligi (gr. 1) Piast II Gliwice przegrał na wyjeździe ze Szczakowianką Jaworzno 1-2 (0-0). Jedynego gola dla rezerw Niebiesko-Czerwonych strzelił Kacper Noworyta.

Długo rozkręcało się to spotkanie, ponieważ bramki padły dopiero w drugiej części gry. Niestety, ale w 54. minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie, a chwilę później zdobyli drugiego gola. Podopieczni Jarosława Wójcika i Macieja Szmatiuka próbowali odrobić straty, ale zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W 75. minucie piłkę do siatki skierował Kacper Noworyta.

Dla rezerw Piasta Gliwice była to pierwsza porażka w tym roku. Tym samym, Niebiesko-Czerwoni zakończyli serię pięciu zwycięstw z rzędu. Zespół prowadzony przez Jarosława Wójcika i Macieja Szmatiuka zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli IV ligi (gr. 1), a na swoim koncie ma 44 punkty. Na pierwszej pozycji znajduje się Rozwój Katowice, który zdobył do tej pory taką samą liczbę oczek. Trzecia jest Podlesianka Katowice (42 pkt), a czwarta Szczakowianka Jaworzno (41 pkt).

W kolejnym spotkaniu Piast II Gliwice zagra na wyjeździe z Ruchem Radzionków. Ten mecz został zaplanowany na sobotę, 29 kwietnia na godzinę 17:00.