U-21: Pewne wyjazdowe zwycięstwo

08

W sobotnim spotkaniu 20. kolejki IV ligi (gr. 1) Piast II Gliwice wygrał na wyjeździe z Victorią Częstochowa 3-0 (1-0). Gole dla Niebiesko-Czerwonych strzelili Piotr Liszewski, Wiktor Figołuszka i Oskar Leśniak.

Piast II Gliwice był zdecydowanym faworytem tego spotkania i jak na faworyta przystało pewnie pokonał swoich rywali, mimo że na pierwszą bramkę czekali do 30. minuty. To właśnie po pół godzinie gry Niebiesko-Czerwoni przełamali defensywę gospodarzy i wyszli na prowadzenie za sprawą Piotra Liszewskiego. Na kolejne trafienia podopieczni Jarosława Wójcika i Macieja Szmatiuka czekali do drugiej połowy. Najpierw prowadzenie podwyższył Wiktor Figołuszka, a w końcowym fragmencie rywalizacji wynik spotkania ustalił Oskar Leśniak.

Dla rezerw Piasta Gliwice było to czwarte zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Jarosława Wójcika i Macieja Szmatiuka mają na swoim koncie 41 punktów i zajmują pierwsze miejsce w tabeli IV ligi (gr. 1). Drugą pozycję zajmuje Podlesianka Katowice, która traci do Niebiesko-Czerwonych dwa oczka, ale ma do rozegrania zaległe spotkanie.

W kolejnym spotkaniu Piast II Gliwice zagra na swoim stadionie z Przemszą Siewierz. Ten mecz został zaplanowany na sobotę, 15 kwietnia na godzinę 10:00.