U-21: Karny zdecydował o porażce Piasta

03
maj

W środę 3 maja Piast II Gliwice podejmował na własnym boisku Unię Rędziny. Przed spotkaniem 24. kolejki IV ligi (gr. 1) drużyny dzieliło 20 punktów, lecz podopieczni Jarosława Wójcika nie zdołali powiększyć przewagi. O wyniku zdecydował rzut karny, który okazał się warty trzech punktów dla piłkarzy gości.

Spotkanie w skrócie:
- Po dość otwartym początku obie drużyny stworzyły sobie okazje do zdobycia bramki. Goście z Rędzin chcieli skorzystać przede wszystkim ze stałych fragmentów gry oraz z kontrataków po błędach gospodarzy. Niebiesko-Czerwoni zmuszeni do rozgrywania akcji w ataku pozycyjnym najwięcej zagrożenia stworzyli również po rzutach wolnych. Gra w kolejnej fazie meczu nieco się uspokoiła, a akcenty przesunęły się na środek boiska, gdzie zespoły nie potrafiły wyraźnie zaznaczyć swojej przewagi. Stąd pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo.
- W drugiej części gry zarysowała się przewaga Piasta II Gliwice. Gospodarze częściej grali piłką i groźniej zagrywali w pole karne przeciwnika. Niejednokrotnie brakowało jedynie konkretnego wykończenia akcji. W końcówce pojedynczy zryw gości otworzył im szansę. Rezerwowy Unii wbiegł w pole karne i nieco spóźniony Bartłomiej Jelonek przy próbie interwencji trafił w nogi Piotra Andrzejewskiego zamiast w piłkę. Z wapna nie pomylił się Mikołaj Kempa, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Niebiesko-Czerwoni starali się w końcowych minutach odrobić straty, ale bezskutecznie.

Najważniejsze akcje:
8': Chytry strzał Sebastiana Dobosza z rzutu wolnego. Piłka odbiła się nieprzyjemnie przed Bartłomiejem Jelonkiem, ale bramkarz gliwiczan zachował czujność.
9': W odpowiedzi doskonała okazja Mateusza Kaima, który minął golkipera gości, ale z ostrego kąta nie zdołał trafić w światło bramki.
11': Prawie padł gol samobójczy po dośrodkowaniu z wolnego, a następnie strzał w poprzeczkę Toyi Nakajimy.
15': Po błędzie obrony w dobrej sytuacji znalazł się Adrian Żabik, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.
24': Ponownie Sebastian Dobosz zwietrzył szansę z rzutu wolnego. Po interwencji Jelonka, drużyna z Rędzin zagroziła po rzucie rożnym, ale skończyło się na strachu.
40': Mocny strzał z dystansu ze stojącej piłki Kruppy, ale wysoko nad bramką.
59': Piast był bardzo bliski otwarcia wyniku. Najpierw piłka obiła obramowanie, a dobitka była już wykonywana z pozycji spalonej.
75': Niesygnalizowane uderzenie z dystansu Kamińskiego mogło zaskoczyć, ale piłka minęła słupek bramki.
80': Faul bramkarza Piasta we własnym polu karnym. Goście mieli jedenastkę.
81': Skutecznie wykonany rzut karny i Unia Rędziny objęła prowadzenie - 0-1.

Z perspektywy kibica:
- Mecz odbył się na stadionie Carbo w Gliwicach przy ul. Lekarskiej.
- Piast II Gliwice utrzymał prowadzenie w tabeli IV ligi po tym jak równie niespodziewanej porażki doznał Rozwój Katowice (1-3 z Unią Dąbrowa Górnicza). Gliwiczanie mają zaledwie dwa oczka przewagi nad Rozwojem oraz Dramą Zbrosławice, z którą Piast zmierzy już w sobotę w meczu wyjazdowym.