Trenerski dwugłos po #LEGPIA

27
cze

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie 33. kolejki z udziałem Piasta Gliwice, który rywalizował na wyjeździe z Legią Warszawa. Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami trenerów obu drużyn po tej rywalizacji.

Piast Gliwice zremisował w Warszawie 1-1. Gliwiczanie objęli prowadzenie w 58. minucie po celnym strzale Felixa z jedenastu metrów, ale do końca meczu musieli walczyć o pozytywny rezultat, gdyż niemal całą drugą połowę grali w osłabieniu. - Ciekawy mecz. W pierwszej połowie więcej było taktyki niż sytuacji. Do tej pory przerabialiśmy sytuację, w której graliśmy w przewadze, natomiast tym razem musieliśmy radzić sobie grając w osłabieniu od 55. minuty. Drużyna pokazała charakter, dobrze funkcjonowaliśmy w bloku defensywnym, a przy okazji potrafiliśmy zdobyć bramkę. Trudno odmówić drużynie zaangażowania. W wielu wypadkach pokazaliśmy też mądrość - podkreślił Waldemar Fornalik, analizując mecz na konferencji prasowej.

- Graliśmy z bardzo dobrą drużyną, która ma bardzo duży potencjał. Trudno by taki zespół nie stworzył sobie sytuacji. Popełniliśmy przynajmniej jeden błąd, po którym Legia wyrównała. Do tej pory graliśmy dobrze, stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji, a nie zdobywaliśmy punktów. Tym razem okazji było mniej, ale zabieramy do Gliwic jeden punkt w takich trudnych okolicznościach. Pogratulowałem zespołowi postawy w tym meczu - zakończył trener Fornalik.

Legia przez całą drugą połowę goniła wynik dopięła swego na pięć minut przed końcem meczu i strzeliła bramkę na wagę punktu. Akcję przy bramce wyrównującej przeprowadzili młodzi piłkarze stołecznych. Podawał Michał Karbownik, a gola zdobył rezerwowy Maciej Rosołek. - Rotacje w tym meczu były konieczne. Kończyliśmy grę z Michałem Karbownikiem na prawej i Luisem Rochą na lewej. Dośrodkowanie "Karbo" było doskonałe i zdobyliśmy bardzo ważny punkt. Byliśmy gotowi, by zdobyć trzy oczka. Jeden niepotrzebny błąd. Chwała drużynie, że wróciła do gry po utracie bramki oraz za to, że mimo gonienia po boisku, walczyliśmy do końca i dążyliśmy do remisu. Zawodnicy ten mecz zasłużenie zremisowali, bo byłoby ogromnie niesprawiedliwe gdyby ten mecz przegrali - ocenił Aleksandar Vuković na pomeczowej konferencji.