Tomasiewicz: Musimy dalej sumiennie pracować na poprawę

12
sie

- Nie zapomnieliśmy, jak się gra w piłkę. Chcemy ciężko pracować, aby wyniki były lepsze - zaznaczył Grzegorz Tomasiewicz przed sobotnim spotkaniem, w którym Piast zmierzy się z Cracovią.

Początek sezonu nie jest najlepszy w wykonaniu Piasta. Gdzie ty odnajdujesz źródło optymizmu, by już w meczu z Cracovią pokazać jaka siła drzemie w drużynie?

- Poprzez codzienną pracę wykonana w klubie chcemy pokazać, że tamte wyniki były przypadkowe. Stać nas na dużo więcej i chcemy jak najszybciej poprawić naszą sytuację.


W meczu z Legią nie było sytuacji i niemoc strzelecka budziły niepokój, natomiast słowo "kryzys" nie jest powtarzane w szatni Piasta? 
- Oczywiście, bo nie zapomnieliśmy, jak się gra w piłkę. Chcemy ciężko pracować, aby wyniki były lepsze. Drużyna Piasta pokazywała wielokrotnie pokazywała wysoki poziom i tutaj nic się nie zmieniło. 


Cracovia to trudny przeciwnik, który znajduje się na przeciwnym biegunie, bo ten zespół bardzo dobrze rozpoczął tegoroczne rozgrywki. Tym bardziej wymowne dla was byłoby przełamanie właśnie w meczu z tym rywalem?
- Myślę, że Cracovia może być odpowiednim rywalem, żeby się przełamać. U siebie Cracovia gra lepiej niż na wyjeździe. Musimy przeciwstawić się jej agresywnej grze i zagrać dobry mecz. 


Twój były zespół pokazał jak można dobrać się do Cracovii i wygrać. Ten mecz szczególnie weźmiecie pod lupę?
- Mieliśmy odprawy i analizę przeciwnika. Sztab szkoleniowy wziął pod uwagę więcej spotkań i przygotowywaliśmy się pod kątem wszystkich meczów Cracovii. Musimy być skoncentrowani na mecz trudniejszy, bo jak wspomniałem ten zespół u siebie jest groźniejszy.


Słabszy początek Piasta w sezonie miał już wcześniej miejsce, ale nie życzycie sobie, by odbierać to jako tradycję...
- Oczywiście, po każdym niepowodzeniu rozmawiamy między sobą i dobrze wiemy, co należy poprawić. Chcemy zagrać lepiej, żeby to przełożyło się na sytuacji w tabeli.


Twoim zdaniem zespół potrzebuje wstrząsu czy raczej cierpliwości i takiego spokoju, bo poprawa jest czymś nieuniknionym?
- Musimy dalej sumiennie pracować i być pokorni. Ta codzienna praca zaowocuje i wyniki ulegną poprawie.


Biuro Prasowe 
GKS Piast SA

Zobacz również