To był mecz...

31

Chyba każdy kibic Piasta Gliwice pamięta spotkanie ze Śląskiem Wrocław, z poprzedniego sezonu. Wtedy to Niebiesko-czerwoni w dramatycznych okolicznościach pokonali przed własną publicznością wrocławian 3:2, zdobywając zwycięskiego gola w 94. minucie, za sprawą wychowanka klubu – Radka Murawskiego.

Jednak po kolei. Tamten mecz nie najlepiej ułożył się dla Piasta. Podopieczni Marcina Brosza przegrywali do przerwy 0:1 po trafieniu Dalibora Stevanovicia.

Natomiast po zmianie stron oglądaliśmy koncert gry w wykonaniu gliwiczan. Najpierw w 52. minucie Ruben Jurado doprowadził do wyrównania, pokonując Rafała Gikiewicza strzałem z jedenastu metrów. To był dopiero początek. Sześć minut później fatalny w skutkach błąd popełnił pod własnym polem karnym Waldemar Sobota. Łatwo piłkę zabrał mu Paweł Oleksy i niczym rasowym snajper pobiegł na bramkę i bardzo pewnym uderzeniem wyprowadził nas na prowadzenie.

Oleksy miał również udział przy kolejnym golu. Tyle że było to trafienie dla Śląska. Paweł faulował w polu karnym Mateusza Cetnarskiego, za co sędzia podyktował rzut karny, a obrońcę wyrzucił z boiska, od razu pokazując mu czerwoną kartkę. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Stevanović i zdobył on swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

Gdy wydawało się, że na tym koniec emocji i dramaturgii, „Piastunki” zerwały się w ostatniej minucie! Długie wybicie przez Dariusza Trelę, zagranie głową Marcina Robaka do Adriana Klepczyńskiego i wspaniałe prostopadłe podanie „Klepy” do Pavola Cicmana. Skrzydłowy kapitalnie zabrał się z futbolówką, ograł jak dziecko Mariusza Pawelca i jak na tacy wyłożył piłkę wprowadzonemu chwilę wcześniej na boisko Radkowi Murawskiemu. A wychowanek Piasta bez najmniejszego zastanowienia huknął pod poprzeczkę, wprawiając cały stadion w ekstazę, a trenera Levy’ego w atak niekontrolowanej furii.

Nie mamy nic przeciwko temu, aby niedzielne starcie zakończyło się podobnym rezultatem, niezależnie od jego przebiegu. Do boju GKS!

12.05.2013r. godz. 14:30
Piast Gliwice 3:2 Śląsk Wrocław
0:1 – Dalibor Stevanović 16’
1:1 – Ruben Jurado 52’(k)
2:1 – Paweł Oleksy 58’
2:2 – Dalibor Stevanović 75’(k)
3:2 – Radosław Murawski 90+4’

Składy:
Piast Gliwice: Dariusz Trela – Adrian Klepczyński, Jan Polak, El Mehdi Sidqy, Paweł Oleksy – Matej Izvolt (73’ Pavol Cicman), Mateusz Matras, Artis Lazdins (90’ Radosław Murawski), Tomasz Podgórski – Ruben Jurado (76’ Damian Zbozień) – Marcin Robak.

Śląsk Wrocław: Rafał Gikiewicz – Tadeusz Socha, Rafał Grodzicki (86’ Mariusz Pawelec), Adam Kokoszka, Krzysztof Ostrowski – Marcin Kowlczyk (67’ Eric Mouloungui), Dalibor Stevanović – Waldemar Sobota, Sebastian Mila, Piotr Ćwielong – Mateusz Cetnarski.

Żółte kartki: Tomasz Podgórski – Tadeusz Socha, Rafał Grodzicki.