Szczepan Mucha z występem w kadrze U-19 i awansem na Euro!

28

Szczepan Mucha zanotował kolejny występ w reprezentacji Polski U-19. Skrzydłowy Piasta Gliwice zagrał w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy do lat 19 z Serbią. W spotkaniu padł wynik 2-2, a dzięki remisowi Biało-Czerwoni uzyskali awans na Euro.

Szczepan Mucha pojawił się na boisku w 69. minucie rywalizacji, zastępując Jordana Majchrzaka. Gdy skrzydłowy Niebiesko-Czerwonych wchodził na murawę na tablicy wyników było 0-2 po bramkach Mihajlo Petkovicia i Ognjena Mimovicia. Biało-Czerwoni grali w przewadze i próbowali gonić swoich rywali. W 77. minucie Mucha dograł do Tomasza Pieński, a ten oddał strzał, po którym piłka odbiła się od Jan-Carlo Simicia i wpadła do siatki. Po golu kontaktowym podopieczni Marcina Brosza dążyli do wyrównania i udało się to w końcowym fragmencie rywalizacji. W 87. minucie do siatki trafił Wiktora Matyjewicz, który ustalił wynik spotkania uderzeniem głową. Rezultat 2-2 dał awans Polakom na mistrzostwa Europy do lat 19.

Dla Szczepana Muchy był to dziewiąty występ w reprezentacji Polski U-19. Skrzydłowy Piasta zagrał we wszystkich trzech eliminacyjnych spotkaniach, które zostały rozegrane w ostatnich dniach w Rącznej oraz Krakowie. Finały mistrzostw Europy do lat 19 odbędą się w dniach 3-16 lipca na Malcie.

(foto: Łączy nas piłka)