Sparing: Polonia - Piast 1-2. Zwycięstwo w drugiej połowie

23
lip

W sobotnim meczu sparingowym rozegranym przy Olimpijskiej w Bytomiu, Piast pokonał Polonię 2-1, choć zmuszony był do pogoni wyniku. Na gola Dawida Wolnego z pierwszej połowy po przerwie odpowiedzieli Alberto Toril oraz Michał Kaput. Sparing został rozegrany na skutek przełożonego meczu Niebiesko-Czerwonych z Rakowem Częstochowa.

- Piłkarze Piasta nie tracili czasu i wykorzystali odwołany termin meczu z Rakowem oraz rozegrali sparing z Polonią Bytom. Rywalizacja z całą pewnością nie należała do najłatwiejszych. Przy żarze lejącym się z nieba sędzia zawodów ogłaszał przerwy na uzupełnienie płynów. Zawodnicy obu zaangażowanych stron mogli narzekać na upał, dzielnie jednak starali się na boisku, by wypracować sobie przewagę. Pomimo lepszego początku gliwiczan, jedynego gola w pierwszej odsłonie strzelili gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Dawid Wolny. Po stronie gości najbardziej aktywny w ofensywie był Kamil Wilczek, lecz żadna z prób napastnika nie zakończyła się w siatce.
- W drugiej części podopieczni Waldemara Fornalika wzięli sprawy sportowe w swoje miejsce i od samego początku mocniej zaatakowali bytomian. Akcja za akcją była kończona strzałami, a po 10 minutach od wznowienia rywalizacji gliwiczanie zdobyli pierwszą bramkę. Skutecznością i przytomnością w polu karnym przeciwnika wykazał się Alberto Toril, który ładnym strzałem pod poprzeczkę dał Piastowi wyrównanie. Chwilę później zawodnicy z ekstraklasy podwyższyli rezultat i od tej pory kontrolowali przebieg zdarzeń na boisku. Piłkarze z Bytomia mieli okazję do wyrównania w końcówce, kiedy wykonywali rzut wolny pośredni w polu karnym Piasta. Na szczęście mur gości, wywiązał się ze swojego zadania i zatrzymał groźny strzał.

8': Pierwsza szansa dla Piasta po rzucie rożnym. W polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył Kamil Wilczek, ale uderzył tuż nad bramką.
31': Bytomianie wyszli na prowadzenie po tym jak zanotowali przechwyt w środku pola i wyszli z szybką kontrą. W czystej sytuacji na szesnastym metrze znalazł się Dawid Wolny i uderzył poza zasięgiem Szymańskiego. 1-0.
43': Piłka odbiła się od poprzeczki po uderzeniu Kamila Wilczka, ale wcześniej chorągiewka arbitra liniowego poszła w górę. Spalony.
51': Wstrzelenie futbolówki przez Kristophera Vidę, lecz golkiper Polonii pewnie złapał piłkę.
53': Bardzo mocny strzał Sappinena i w dużych opałach był Eryk Mirus.
55': Składna akcja dała Piastowi wyrównanie! Po dośrodkowaniu z lewej strony Alexandrosa Katranisa i zgraniu piłki w polu karnym, precyzyjnym uderzeniem popisał się Alberto Toril! 1-1!
57': Trwał napór gości i to jak skuteczny... W szestastce z Bytomia odnalazł się Bartosz Łuczak, wycofał delikatnie do wbiegającego Michała Kaputa, a ten płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali! 1-2!

63': Ponownie Kaput w poszukiwaniu swojego drugiego gola. Tym razem próba pomocnika została zblokowana i piłka minimalnie minęła światło bramki.
68': Próba bezpośrednia z rzutu wolnego, lecz poradził sobie z tym strzałem Bartłomiej Jelonek.
82': Rzut wolny pośredni w polu karnym Piasta. Liczny mur złożony z sześciu zawodników z Gliwic zdołał obronić strzał.

Z perspektywy kibica
- Mecz odbył się na boisku Polonii Bytom na stadionie im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej.
- Mecz kontrolny został rozegrany w wyniku przełożenia spotkania 2. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, w którym Niebiesko-Czerwoni mieli podejmować Raków Częstochowa. Częstochowianie przełożyli termin rywalizacji z powodu gry w 2. rundzie Ligi Konferencji Europa.
- Sparing był zamknięty i odbywał się bez udziału publiczności oraz mediów.

___________________________
Polonia Bytom - Piast Gliwice 1-2 (1-0)
1-0 - Wolny, 31 min.
1-1 - Toril, 55 min.
1-2 - Kaput, 57 min.

Polonia: I połowa: Gnielka - Bedronka, Zubkov, Lipp - Budzik, Wuwer, Gajda, Zejdler - Stefański, Żagiel, Wolny.
II połowa: Mirus - Radkiewicz, Zubkov (68. Bedronka), Góralczyk - Andrzejczak, Konieczny, Krzemień, Hałgas - Zieliński, Stefański (68. Żagiel), Tkaczuk.

Piast: Szymański (57. Jelonek) - Huk (Munoz), Czerwiński (46. Mokwa), Mosór (32. Reiner) - Pyrka (32. Ameyaw (81. Kirejczyk)), Tomasiewicz (46. Łuczak) (74. Leśniak), Hateley (32. Kaput), Chrapek (46. Vida), Holubek (46. Katranis) - Kądzior (46. Sappinen), Wilczek (46. Toril).