Sokołowski: Praca przynosi efekty

11
lut

- Tak samo jak przygotowaliśmy się do spotkania z Zagłębiem, zrobimy podobnie przed Lechią i musimy być mocno skupieni na zakładanym celu. Sposób działania jest identyczny jak w ostatnim sezonie - przyznał Patryk Sokołowski, który jak cały zespół Piasta dobrze rozpoczął rywalizację w Ekstraklasie w 2020 roku.

 

To była dobra inauguracja 2020 roku zakończona zwycięstwem Piasta 2-0. Jak ocenisz tę rywalizację?
- Osiągnęliśmy bardzo dobry wynik i cieszyliśmy się każdą chwilą spędzoną na boisku. Mamy same pozytywne wrażenia po tym pierwszym meczu.

 

Udało się przenieść dobrą dyspozycję ze sparingów na ligową rywalizację. To z pewnością cieszy drużynę...
- Cieszy z pewnością. Czekaliśmy na to z niecierpliwością, znaliśmy swoją wartość i wiedzieliśmy ile wysiłku włożyliśmy w przygotowania. Chcieliśmy tę dyspozycję przełożyć na mecz o stawkę. Zawsze pierwszemu spotkaniu po przerwie towarzyszy pewna niewiadoma, ale cieszymy się, że wszystko ułożyło się po naszej myśli.

 

W meczu z Zagłębiem nie straciliście bramki, a rywal nie stworzył większego zagrożenia. To niemoc przeciwnika czy wasza dobra organizacja wytrąciła Miedziowym argumenty?
- Mówi się, że gra się tak jak przeciwnik pozwala". Myślę też, że naszą dużą zasługą był brak sytuacji dla Zagłębia. Mocno ćwiczyliśmy pracę w obronie, mamy swój określony styl, który konsekwentnie utrzymujemy od dłuższego czasu. Super, że to przynosi efekty.

 

Dobry początek może pozytywnie was nastroić przed rywalizacją z Lechią, która czeka was już w piątek?
- Nastroje z pewnością będą pozytywne przed tym meczem. Trzeba się skoncentrować nad tym, żeby przywieźć z Gdańska trzy punkty. Tak samo jak przygotowaliśmy się do spotkania z Zagłębiem, zrobimy podobnie przed Lechią i musimy być mocno skupieni na zakładanym celu. Sposób działania jest identyczny jak w ostatnim sezonie. Chcemy konsekwentnie, krok po kroku iść od meczu do meczu i nie skupiać się na tym, jaki jest obecnie układ tabeli, bo jak dobrze wiemy, liczy się to, co jest na końcu. Trzeba zdobywać jak najwięcej punktów.

 

Biuro Prasowe 
GKS Piast SA