Śląsk - Piast 1-0. Przegrana w osłabieniu

23

W sobotnim meczu 9. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 0-1 (0-1). Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Matias Nahuel.

Spotkanie w skrócie:
- Mała liczba sytuacji z obu stron, dużo pojedynków w środkowej strefie boiska i dużo emocji tuż przed przerwą. Tak w skrócie można scharakteryzować pierwszą część gry. W 41. minucie do siatki Niebiesko-Czerwonych trafił Matias Nahuel, który pokonał Frantiska Placha strzałem zza pola karnego. W doliczonym czasie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartke otrzymał Arkadiusz Pyrka, który przedwcześnie musiał udać się do szatni.
- Po zmianie stron podopieczni Aleksandara Vukovicia dążyli do wyrównania. Niebiesko-Czerwoni długimi fragmentami konstruowali akcje ofensywne, ale zawodnicy Śląska grali kompaktowo i głęboko w defensywie, dlatego też nie było łatwo stworzyć sobie klarowne sytuacje do zdobycia bramki.

Najważniejsze akcje:
11': Peter Pkorny postanowił uderzyć z dystansu, jednak Frantisek Plach nie musiał interweniować. Piłka znacznie minęła bramkę.
41': Matias Nahuel wymienił krókie podanie z Erikiem Exposito i uderzył zza pola karnego, pokonując Frantiska Placha. Bramkarz Piasta nie miał szans na skuteczną interwencję - 1-0.
66': Miłosz Szczepański dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Ariela Mosóra, ale strzał obrońcy Niebiesko-Czerwonych był niecelny.
67': Grzegorz Tomasiewicz zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale niestety nie trafił w światło bramki.
69': Szybkie wznowienie Frantiska Placha i długie podanie do Miłosza Szczepańskiego. Pomocnik Piasta uderzył z ostrego kąta, ale niestety obok bramki.
75': Kolejne uderzenie z dystansu. Tym razem strzelał Miłosz Szczpański, ale obok słupka.
77': Michael Ameyaw oddał strzał zza pola karnego, ale Rafał Leszczyński zdołał złapać piłkę.
81': Kapitalna interwencja Frantiska Placha po mocnym strzale Erika Exposito.
88': Jakub Holubek uderzył bez przyjęcia, jednak prosto w ręce Rafała Leszczyńskiego.

90+2': Dwie duże szanse Erika Exposito, ale

90+5': Jedenastka dla gospodarzy, ale bez gola. Erik Exposito uderzył w poprzeczkę z rzutu karnego.

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković dokonał dwóch zmian w pierwszej "11" w porównaniu do poprzedniego ligowego spotkania: Tomas Huk i Tom Hateley zastąpili Jakuba Czerwińskiego i Patryka Dziczka. Podczas #ŚLĄPIA wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed Słowakiem zagrała czwórka defensorów Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Tomas Huk oraz Alexandros Katranis. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Tom Hateley. Na skrzydłach ustawieni byli Michael Ameyaw i Serhij Krykun, z kolei na "dziesiątce" wystąpił Michał Chrapek. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Gabriel Kirejczyk.
- Podczas #ŚLĄPIA nie zagrał Patryk Dziczek, który pauzował za cztery żółte kartki.
- W składzie Piasta zabrakło równieżkontuzjowanych Jakuba Czerwińskiego, Kamila Wilczka, Szczepana Muchy i rehabilitującego się Tihomira Kostadinova.

Z perspektywy trybun:
- Mecz odbył się na obiekcie Tarczyński Arena Wrocław.
- Na trybunach pojawiła się grupa kibiców Piasta Gliwice, którzy głośno dopingowali Niebiesko-Czerwonych przez całe spotkanie.
- W zespole Śląska Wrocław zagrało dwóch zawodników Piasta Gliwice, czyli Martin Konczkowski oraz Rafał Leszczyński.