Ruch - Piast 1-4. Sparing na plus

12

W sobotnim spotkaniu sparingowym Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Ruchem Chorzów 4-1 (1-0). Dwie bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Damian Kądzior, a po jednym trafieniu zaliczyli Miłosz Szczepański i Fabian Piasecki.

To spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla podopiecznych Aleksandara Vukovicia, którzy już w 12. minucie wyszli na prowadzenie po fantastycznym strzale Miłosza Szczepańskiego. Pomocnik Piasta oddał precyzyjne uderzenie zza pola karnego, nie dając szans bramkarzowi gospodarzy.

Na kolejne trafienia trzeba było czekać do drugiej połowy. W 68. minucie Andreas Katsantonis zagrał do Damiana Kądziora, który popisał się mocnym uderzeniem, podwyższając prowadzenie. Dziesięć minut później Fabian Piasecki strzelił trzeciego gola. Napastnik Niebiesko-Czerwonych wygrał pojedynek z obrońcą, a następnie umieścił piłkę w siatce obok interweniującego bramkarza. Za chwilę było już 4-0, a do bramki ponownie trafił Damian Kądzior. Przed końcem miejscowi zmniejszyli straty, ale to było ich jedyne trafienie, a rywalizacja zakończyła się wynikiem 4-1 dla Piasta Gliwice.