Rezerwy gromią Piasta Strzelce Opolskie

31

Rezerwy Piasta urządziły sobie w sobotnie popołudnie strzelecki festiwal na stadionie Carbo w Gliwicach. II zespół bezlitośnie rozprawił się z Piastem Strzelce Opolskie, gromiąc rywali aż 5:1. Było to czwarte zwycięstwo podopiecznych Krzysztofa Szumskiego w tym sezonie.

Piast II Gliwice – Piast Strzelce Opolskie 5:1 (3:0)

Żółte kartki: Łuszcz - Kozołup

Gliwiczanie już w 2. minucie dzisiejszego spotkania mogli objąć prowadzenie za sprawą Mariusza Zganiacza, jednak strzał „Zganiego” z 16. metrów zatrzymał się na słupku. 11. minuta przyniosła drugą okazję, tym razem niewiele zabrakło, żeby na listę strzelców wpisał się Łukasz Krzycki. Podopieczni Krzysztofa Szumskiego praktycznie się schodzili z połowy rywali, konstruując groźne akcje ofensywne. W 15. minucie, po rzucie rożnym wykonywanym przez Kwaśniewskiego, błąd popełnił Kobielski, piłka spadła wprost pod nogi Jędrzejczyka, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza.

Chwilę po zdobyciu gola, świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Kwaśniewski i golkiper ekipy ze Strzelec Opolskich z najwyższym trudem przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 20. minucie Kwaśniewski precyzyjnie z kornera dośrodkował na głowę Krzyckiego i ten podwyższył na 2:0. Dominacja gospodarzy stawała się bezdyskusyjna, przeciwnicy ani razu nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Szumskiego.

Trzy minuty później było już 3:0 dla rezerw. Dokładną centrę Kwaśniewskiego wykorzystał niepilnowany w polu karnym Groborz. Drużyna prowadzona przez Macieja Kułaka przeżywała prawdziwe oblężenie i tylko cud sprawił, że do siatki nie trafili m.in. Hałgas i Kwaśniewski.

W przerwie, szkoleniowiec gliwickiego zespołu zdecydował się na dokonanie jednej zmiany i na boisku w miejsce Kwaśniewskiego pojawił Kacprzyk. Po zmianie stron, niebiesko-czerwoni nie forsowali specjalnie tempa, czekając na dogodną okazję. W 60. minucie, Dłutowski oszukał defensywę „Piastunek”, wdarł się w „szesnastkę”, ale dobrze ustawiony Szumski pewnie interweniował. Po raz drugi swój bramkarski kunszt pokazał po niebezpiecznym uderzeniu z woleja Korchuta. Ten sam zawodnik nie zmarnował już swojej drugiej szansy, wygrywając w 69. minucie z Szumskim pojedynek „sam na sam”.

Druga połowa  była bardziej wyrównanym widowiskiem, częściej do głosu dochodziła drużyna z Opolszczyzny, chociaż dalej stanowiła tło dla dobrze dysponowanej jedenastki z Okrzei. W 87. minucie, stu kibiców zgromadzonych na trybunach obiektu Carbo, doczekało czwartego gola, a jego autorem – po ładnej indywidualnej akcji – był Jędrzejczyk. W ostatnich fragmentach meczu Jędrzejczyk umieścił piłkę głową tuż przy lewym słupku, tym samym ustalając wynik spotkania na 5:1.

Piast II Gliwice: 29. Jakub Szumski, 16. Oliwier Łuszcz (69’. 18. Adam Maszak), 2. Kornel Osyra, 3. Łukasz Krzycki, 4. Jarosław Piewko, 17. Piotr Kwaśniewski (46’ 10. Seweryn Kacprzyk), 9. Sebastian Kubik, 6. Mariusz Zganiacz, 7. Kamil Groborz (81’ 5. Kamil Żołnowski), 14. Mateusz Jędrzejczyk, 11. Krzysztof Hałgas.

Rezerwa: 23. Igor Kowalik, 8. Patrick Dytko, 5. Kamil Żołnowski, 10. Seweryn Kacprzyk, 18. Adam Maszak, 15. Szymon Paskuda, 13. Marek Jonda.

Piast Strzelce Opolskie: 1. Piotr Kobielski, 25. Maciej Sacha, 13. Dominik Becella, 14. Jakub Kozołup, 19. Mateusz Dłutowski, 8. Daniel Rychlewicz, 16. Piotr Job, 10. Mariusz Kampa, 6. Robert Kurzeja, 15. Kamil Jakubczak, 21. Przemysław Korchut.
Rezerwa: 99. Artur Kukuczka, 17. Adam Jaremko, 55. Kacper Wdowik, 18. Paweł Fesser, 7. Tomasz Zieliński, 9. Daniel Wolny, 66. Mateusz Bębas.

Sędzia: Mirosław Zapotoczny