Remis w sparingu z GKS-em Katowice

14

Niebiesko-Czerwoni rozegrali sparing z GKS-em Katowice podczas przerwy w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy spowodowanej meczami reprezentacji narodowych. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

Spotkanie w skrócie:

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Niebiesko-Czerwonych. Już w 3. minucie Piast mógł wyjść na prowadzenie, ale piłka trafiła w słupek. Groźne strzały z dystansu oddali Filip Karbowy, Miłosz Szczepański i Damian Kądzior, ale we wszystkich sytuacjach dobrze zachował się bramkarz GKS-u. Gospodarze spotkania odpowiadali pojedynczymi strzałami. Ostatecznie w pierwszych 45 minutach żadna ze stron nie trafiła do siatki.

Na początku drugiej połowy Michael Ameyaw mógł zdobyć bramkę w jednym z pierwszych kontaktów z piłką, ale dobrze interweniował bramkarz. W 67. minucie gospodarze wyprowadzili kontrę, po której do siatki trafił Sebastian Bergier. GKS Katowice dalej atakował i starał się wykorzystać gorszy moment Piasta Gliwice. W 70. minucie po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Niebiesko-Czerwonych po rzucie rożnym piłka ponownie spadła pod nogi napastnika z Katowic. Dwoma świetnymi paradami popisał się Karol Szymański, ale przy trzecim strzale bramkarz nie zdołał interweniować. Kilka minut później podopieczni Aleksandara Vukovicia otrząsnęli się po dwóch trafieniach rywali. Piłka trafiła pod nogi Damiana Kądziora i w 78. minucie skrzydłowy Piasta po uderzeniu z pół woleja pokonał golkipera. Zaledwie cztery minuty później ponownie mieliśmy remis. Najczujniej w polu karnym rywala zachował się obrońca Niebiesko-Czerwonych, Miguel Munoz. Hiszpan dołożył nogę i doprowadził do wyrównania. Gliwiczanie do końca meczu przeważali i atakowali, ale nie zdołali zdobyć kolejnej bramki. Mecz kontrolny zakończył się remisem.

Najważniejsze akcje:

6’: Pierwsza dobra okazja dla Piasta, ale piłka trafia w słupek!

13’: Serhij Krykun dogrywa ze skrzydła do Jorge Felixa, ale piłka po strzale Hiszpana ląduje w rękach bramkarza.

25’: Piłka przelatuje ponad bramką po mocnym uderzeniu pomocnika GKS-u, Oskara Repki.

28’: Dobre uderzenie Damiana Kądziora z dystansu, ale piłka odbija się od zawodnika drużyny przeciwnej i wypada na rzut rożny.

32’: Kolejny strzał z dystansu, tym razem w wykonaniu Miłosz Szczepańskiego. W tym przypadku bardzo dobrym refleksem popisał się bramkarz GKS-u.

41’: Po nieporozumieniu w szeregach GKS-u piłka trafia pod nogi Miłosza Szczepańskiego, ale pomocnik trafił prosto w bramkarza.

46’: Michael Ameyaw mógł zdobyć bramkę w jednym z pierwszych kontaktów, ale ponownie dobrze interweniował bramkarz GKS-u.

59’: Świetna parada bramkarza po bardzo groźnym uderzeniu Michaela Ameyaw.

65’: Gospodarze otwierają wynik spotkania. Autorem trafienia Sebastian Bergier.

70’: Ogromne zamieszanie w polu karnym Piasta po rzucie rożnym i gospodarze zdobywają drugą bramkę.

78’: Mamy kontakt! Damian Kądzior zdobywa bramkę po uderzeniu z woleja!

82’: Jest wyrównanie! Do siatki gospodarzy trafia Miguel Munoz! Walczymy dalej!