Remis w meczu młodzieżowców

27
sty

W poniedziałek, o godz. 19.00, młodzi Niebiesko-czerwoni zremisowali 3:3 z juniorami SV Meppen w swojej pierwszej grze kontrolnej na zgrupowaniu w Lingen. W gliwickim zespole wystąpili zawodnicy z roczników 96', 97' i 98'. W składzie rywali zagrali z kolei gracze z roczników 95 i 96'.

W pierwszej połowie "Piastunki" dość szybko stracilły dwa gole i wydawało się, że przeciwnicy będą już kontrolować przebieg meczu. Goście się jednak nie poddali i jeszcze przed przerwą Górka po ładnym zagraniu Nowika zdołał zminimalizować stratę. Ten sam zawodnik wcześniej mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce.

Po zmianie stron, spotkanie toczyło się w szybkim tempie i było bardzo zacięte, a młodzieżowcom udało się doprowadzić do wyrównania za sprawą Niemca. Gospodarze kilkadziesiąt sekund później rozmontowali naszą defensywę i ponownie wyszli na prowadzenie. To nie była jednak ostatnia bramka w tym spotkaniu. Precyzyjnym strzałem popisał się Gojko i ponownie mieliśmy rezultat remisowy, który utrzymał się do ostatniego gwizdka arbitra.

- Nasi chłopcy pokazali charakter, ponieważ byli zmuszeni przez cały mecz gonić wynik. Zespół był bardzo zaangażowany i udało nam się zagrać nieźle taktycznie. Było sporo sytuacji podbramkowych, a przede wszystkim mogliśmy się wiele nauczyć od niemieckiej drużyny. Wynieśliśmy z tego meczu sporo cennego doświadczenia – komentował Mateusz Smuda, trener rocznika 96’.

Piast Gliwice: Śmieja, Łuszcz, Nowara, Wiatrak, Kosik (46’ Żyła), Łabojko (70’ Górski), Kwaśniewski (46’ Luchowski), Górka, Niemiec (85’ Ślizowski), Gojko (83’ Janik), Przemyk.
Bramki: Górka, Niemiec, Gojko.