Raków - Piast 3-1. Doliczony czas zadecydował

17
lut

W sobotnim spotkaniu 21. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 1-3 (0-0). Gola dla Niebiesko-Czerwonych strzelił Patryk Dziczek.

Najważniejsze akcje:
26': Arkadiusz Pyrka zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale Vladan Kovacević nie dał się zaskoczyć o złapał piłkę.
40': Bartosz Nowak uderzył z dystansu, ale znacznie się pomylił.
45+1': To mógł być gol do szatni! Damian Kądzior oddał mocny strzał, ale jeden z obrońców zdołał wybić piłkę z linii bramkowej! Było bardzo blisko!

53': Erick Otieno strzelił zza pola karnego, jednak Frantisek Plach nie musiał interweniować. Zawodnik Rakowa uderzył wysoko nad bramką.
56': Patryk Dziczek pewnie z karnego! Prowadzimy! 0-1!
62': Spokojna interwencja Frantiska Placha po strzale głową Jena Carlosa.
63': Piękne uderzenie Damiana Kądziora zza pola karnego i skuteczna interwencja bramkarza gospodarzy.
67': Ante Crnac próbował zaskoczyć Frantiska Placha, ale bramkarz Piasta nie musiał interweniować.
77': Vladyslav Kochergin uderzał zza pola karnego, ale nad bramką.
79': Dobre dośrodkowanie Srdjana Plavsica na głowę Ante Crnaca, który pokonał Frantiska Plach - 1-1.

90+11': Łukasz Zwoliński wykorzystał jedenastkę i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie - 2-1.

90+14': Szybka kontra Rakowa i trzeci gol. Do siatki trafił Marcin Cebula - 3-1.

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković dokonał czterech zmian w podstawowym składzie w porównaniu do poprzedniego ligowego spotkania. Podczas #RCZPIA wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed nim zagrała czwórka obrońców, Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński i Tomas Huk. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek. Na skrzydłach ustawieni byli Michael Ameyaw i Damian Kądzior, z kolei na "dziesiątce" wystąpił Jorge Felix. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Kamil Wilczek.

Z perspektywy trybun:
- Mecz odbył się na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków w Częstochowie.
- Po rozgrzewce Fabian Piasecki otrzymał pamiątkową tablicę z rąk przedstawicieli Rakowa Częstochowa. Działacze podziękowali napastnikowi Piasta za grę w zespole mistrza Polski.