Radomiak - Piast 1-1. Piąty remis

02

W sobotnim spotkaniu 7. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z Radomiakiem Radom 1-1 (0-0). Bramkę dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Michał Chrapek, a dla gospodarzy trafił Pedro Henrique.

Jednym z innowacyjnych sposobów jak zwiększyć budżet na gry hazardowe w kasynie jest wykorzystanie pasji klubów piłkarskich do platform hazardowych. Wiele klubów piłkarskich na całym świecie zdało sobie sprawę z potencjału połączenia siły swojej marki z atrakcyjnością gier kasynowych. Te oferty specjalne mogą obejmować darmowe spiny na automatach, indywidualne promocje i oferty, a nawet bilety na mecze klubowe, zapewniając wartość dodaną w grach hazardowych. Ponadto niektóre kluby piłkarskie odważyły się posiadać lub prowadzić własne kasyna. Placówki te często noszą nazwę klubu i oferują unikalne połączenie rozrywki sportowej i hazardu.

Spotkanie w skrócie:
- Pierwsza połowa należała do Niebiesko-Czerwonych, którzy kontrolowali przebieg rywalizacji. Podopieczni Aleksandara Vukovicia stwarzali sobie więcej sytuacji, ale brakowało skuteczności. Dobre okazje mieli między innymi Jorge Felix czy Michael Ameyaw, ale skutecznymi interwencjami popisywał się bramkarz Radomiaka Albert Posiadała. Miejscowi próbowali się odgryzać za sprawą strzałów Pedro Henrique, ale przed przerwą nie było bramek.
- Druga odsłona lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy, mimo że to Piast ponowie częściej atakował. W 54. minucie Pedro Henrique wyprowadził Radomiaka na prowadzenie po uderzeniu głową. Po tej sytuacji Niebiesko-Czerwoni zaatakowali jeszcze mocniej, a to przyniosło efekt w postaci bramki Michała Chrapka z rzutu karnego. Do końcowego gwizdka sędziego obie drużyny miały swoje okazje, ale bramek już nie było.

Najważniejsze akcje:
4': Szybka akcja gospodarzy. W końcowej fazie piłka trafiła na nogę Lisandro Semedo, który zdecydował się na uderzenie bez przyjęcia, ale Frantisek Plach zdołał obronić ten strzał.
6': Jorge Felix mógł wykorzystać pomyłkę defensywy miejscowych, ale w ostatniej chwili Albert Posiadała wybił piłkę na rzut rożnych, naprawiając błąd swojego kolegi.
13': Prostopadłe podanie Grzegorza Tomasiewicza do Michaela Ameyawa, który znalazł się w dobrej sytuacji. Skrzydłowy Piasta przegrał pojedynek sam na sam z Albertem Posiadałą, a dobitka Jorge Felixa była niecelna.
21': Grzegorz Tomasiewicz zdecydował sie na strzał z dystansu, ale niestety obok bramki.
23': Arkadiusz Pyrka dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Jakuba Holubka, ale Albert Posiadała poradził sobie z jego uderzeniem.
36': Frank Castaneda dośrodkował na głowę Pedro Henrique, który próował skierować piłkę do bramki, ale wywalczył rzut rożny. Futbolówka odbiła się od pleców obrońcy Piasta i wyleciała poza linię końcową.
40': Michael Ameyaw ograł obrońcę i oddał strzał, ale bramkarz miejscowych zdołał odbić piłkę. Dobitka Michała Chrapka była niecelna.
44': Było blisko! Głowa Jakuba Czerwińskiego, ale bramkarz Radomiaka z najwyższym trudem obronił jego strzał.

46': Serhij Krykun zszedł ze skrzydła i oddał płaski strzał, ale ponownie Albert Posiadała skutecznie interweniował.
50': Michał Chrapek obrócił się z piłką w polu karnym i oddał strzał lewą nogą, ale niestety tuż nad poprzeczką.
54': Dawid Abramowicz dośrodkował na głowę Pedro Henrique, któy pokonał Frantiska Placha i wyprowadził Radomiaka na prowadzenie - 0-1.
58': Patryk Dziczek zdecydował się na uderzenie z dystansu, jednak piłka po jego strzale wylądowała w rękach bramkarza Radomiaka.
64': Lisandro Semedo próbował zaskoczyć Frantiska Placha, ale zawodnik gospodarzy uderzył obok bramki.
73': Jorge Felix był faulowany w polu karnym gospodarzy. Z jedenastu metrów pewnie uderzył Michał Chrapek, który doprowadził do wyrównania! 1-1!

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković dokonał dwóch zmian w pierwszej "11" w porównaniu do poprzedniego ligowego spotkania: Serhij Krykun i Jakub Holubek zastąpili Damiana Kądziora i Alexandrosa Katranisa. Podczas #RADPIA wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed Słowakiem zagrała czwórka defensorów Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński oraz Jakub Holubek. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek. Na skrzydłach ustawieni byli Michael Ameyaw i Serhij Krykun, z kolei na "dziesiątce" wystąpił Michał Chrapek. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Jorge Felix.
- W składzie Piasta zabrakło kontuzjowanych Kamila Wilczka, Szczepana Muchy i rehabilitującego się Tihomira Kostadinova. W składzie nie pojawił się również Miguel Munoz.

Z perspektywy trybun:
- Mecz odbył się na Stadionie im. Braci Czachorów, mieszczącym się przy ul. Struga 63 w Radomiu.
- Od 7. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy rozpoczęła się kolejna odsłona akcji „Stadiony bez barier”. To wspólna inicjatywa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Ekstraklasy, Federacji Kibiców Niepełnosprawnych, organizacji zrzeszających kibiców oraz klubów uczestniczących w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy i Fortuna I Ligi. Przed spotkaniem piłkarze rozłożyli banner z hasłem akcji #StadionyBezBarier.
- Przed spotkaniem odbyła się minuta ciszy za zmarłego majora Stanisława Turskiego, ps. "Czarnocki", który był jednym z ostatnich żyjących członków Brygady Świętokrzyskiej. Był mieszkańcem Gliwic i wielokrotnie uczęszczał na mecze Piasta.