Qarabag - Piast 2-1. Wystarczy skromna wygrana w Gliwicach

18
lip
Mimo że Piast Gliwice przegrał w Baku z Qarabagiem Agdam 1-2, to wciąż zachowuje relane szanse na awans do III rundy eliminacji do Ligi Europy. W Gliwicach wystarczy wygrać 1-0.

Przebieg meczu
"Niebiesko-czerwoni" dobrze rozpoczęli spotkanie, bo już w dziewiętnastej minucie piłkę do siatki Azerów skierował Marcin Robak, a asystę przy trafieniu napastnika zaliczył Matej Izvolt. Później gra gliwiczan wyglądała nieco mniej przekonująco, a częściej do głosu dochodzili gospodarze.

Ich ataki w końcu okazały się skuteczne, kiedy na pięć minut przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą cześć gry piłkę z dystanu uderzył Richard. Futbolówka była na tyle dobrze kopnięta, że Jakub Szumski mógł jedynie odprowadzić ją wzrokiem wprost w okienko swojej bramki.

W drugiej połowie wydowisko niemal na własność zagarnęli gracze Karabachu. Nieustająca ofensywa sprawiła, że po osiemdziesiątej minucie Reynaldo znalazł sposób, aby drugi raz pokonać Szumskiego. Gliwicki bramkarz zdołał sparować piłkę uderzoną z lewej strony, ale wobec dobitki Reynaldo okazał się bezradny. W taki sposób Azerowie zdołali strzelić jednego gola więcej, co stawia ich w roli faworyta w kontekście awansu do III rundy.

Prognoza na rewanż
Starcie rewanżowe odbędzie się za tydzień, 25 lipca. Przy Okrzei gliwiczanom wystarczy wygrana 1-0, aby zapewnić sobie awans. Jeśli zdecydują się zagrać bardziej ofensywny futbol, istnieje spora szansa, że to właśnie niebiesko-czerwoni Wojownicy z Gliwic awansują do kolejnej fazy rozgrywek.

Qarabag Agdam - Piast Gliwice 2-1 (1-1)
0-1 - Robak, 19 min.
1-1 - Almeida Richard, 40 min.
2-1 - Reynaldo, 83 min.

Karabach: Varvodić - Qarayen, Medvedev, Yusifov (46. George), Reynaldo, Gelashvili (76. Kapolongo), Sadigov, Nadirov (90. Sattarli), Richard, Teli, Agolli.

Piast: Szumski - Zbozień, Horvath, Polak, Klepczyński - Izvolt (68. Wilczek), Hanzel, Matras, Podgórski - Ruben (46. Cicman) - Robak (85. Murawski).

Żółte kartki: Nadirov, Reynaldo - Zbozień.

Relacja live dostępna jest pod tym adresem.