Pyrka i Kirejczyk zagrali dla reprezentacji Polski do lat 20.

22

Dwóch Niebiesko-Czerwonych wystąpiło w meczu Elite League naszej kadry do lat 20 z Rumunią U20. W pierwszej połowie spotkania, które odbyło się w Arad zagrał Arkadiusz Pyrka, z kolei w 64. minucie po wejściu na boisko swój reprezentacyjny debiut zaliczył Gabriel Kirejczyk. Rywalizacja w ramach towarzyskiego turnieju zakończyła się wygraną Rumunów 2-0.

Dwóch piłkarza Piasta powołanych na kończące się listopadowe zgrupowanie kadry Polski do lat 20 zagrało w meczu przeciwko Rumunii. Szansę gry od pierwszej minuty otrzymał Arkadiusz Pyrka. Pomocnik Niebiesko-Czerwonych zagrał w pierwszej połowie rywalizacji, a w przerwie został zmieniony przez Pawła Chrupałłę. Dla Pyrki, który ma na swoim koncie także mecze dla reprezentacji Polski U-21, był to ósmy występ z orzełkiem na piersi w niższej kategorii wiekowej.

Poniedziałkowy wieczór był także wyjątkowy dla Gabriela Kirejczyka. Napastnik Piasta zaliczył swoje premierowe minuty w narodowych barwach, meldując się na placu gry w 64. minucie, kiedy zmienił Lucjana Klisiewicza.

Spotkanie z Rumunią zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2-0, a bramki w tej rywalizacji zdobyli Ianis Stoica oraz Gabriel Buta. Podopieczni selekcjonera Miłosza Stępińskiego po czterech spotkaniach w ramach Elite League mają na swoim koncie dwie wygrane i dwie porażki.

(foto: laczynaspilka.pl)