Porażka na koniec zgrupowania

25
lut

W ostatnim meczu kontrolnym w Hiszpanii, Piast Gliwice musiał uznać wyższość czwartej drużyny ligi ukrainskiej, Dniepro Dniepropietrowsk, przegrywając 0:1. Jedynego gola w meczu zdobył z rzutu karnego, Konoplyanka Yevgen.  67. minucie czerwone kartoniki ujrzeli Oliynyk Denys i Adrian Klepczyński. To nie był koniec wykluczeń. Już w 90. minucie po brutalnym faulu z boiska wyleciał Boateng

Piast Gliwice – Dniepropietrowsk 0:1
34’ - Konoplyanka Yevgen

Żółte kartki: Mandzyuk Vitaliy
Czerwona kartka: 67’ Oliynyk Denys, Adrian Klepczyński, 90' Derek Boateng

Składy:

Piast Gliwice:  12. Dariusz Trela -  4. Mateusz Matras, 20. Jan Buryan, Cuerda, 5. Mateusz Bodzioch - 7. Tomasz Bzdęga, Radosław Murawski, 2. Rafał Pietrzak, 8. Rudolf Urban -  24. Wojciech Kędziora, 10. Adrian Świątek.
Trener: Marcin Brosz

Dnipro Dniepropietrowsk:  27. Lastuvka Jan - 2. Inkoom Samuel (46’, 11. Oliynyk Denys), 3. Mazuch Ondrej (46’, 8.Giuliano), 5. Mandzyuk Vitaliy, 29. Rotan Ruslan  - 4. Kravchenko Serhiy, 14. Cheberyachko Yevgen (46’, 20. Boateng Derek), 7. Kulakov Denys, 10. Konoplyanka Yevgen, 17. Strinic Ivan18. Zozulya Roman.
Trener: Ramos Juande