Polonia Łaziska lepsza od rezerw Piasta

24

W czwartym spotkaniu na szczeblu III ligi, rezerwy gliwickiego Piasta doznały pierwszej porażki w sezonie, ulegając 0:2 Polonii Łaziska. Od pierwszych minut w ekipie Krzysztofa Szumskiego zagrali gracze I zespołu: Łukasz Krzycki, Paweł Lisowski, Kornel Osyra i Mariusz Zganiacz.

Polonia Łaziska – Piast Gliwice 2:0 (2:0)

1:0 – 25’ Mazurek
2:0 – 35’ Króliczek

Żółte kartki: Hałgas

Dzisiejszy mecz obie drużyny rozpoczęły spokojnie i zmagania koncentrowały się głównie w środkowej części boiska. Pierwszą groźną akcję w dzisiejszym meczu stworzyli w 11. minucie gospodarze. Do dośrodkowania z prawej strony doszedł Kaczmarczyk, a jego strzał głową przeszedł nad poprzeczką. Kolejne minuty upływały pod znakiem wyrównanej gry, choć co raz lepiej w ofensywnych poczynaniach radziła sobie Polonia. W 25. minucie, Mazurek z kilkunastu metrów próbował zaskoczyć Kowalika i golkiper Piasta musiał ratować się ofiarną paradą. Odbita piłka trafiła do Gersoka, który podał do niepilnowanego na 5. metrze Mazurka i gracz z Łazisk mocnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. W 31. minucie, Groborz wykorzystał błąd defensywy rywali, ale na świetne wyjście z bramki zaliczył Gocyk, uprzedzając zawodnika Piasta. 35. minuta przyniosła drugie trafienie dla Polonii. Po  centrze z rzutu wolnego, Mazur przedłużył głową piłkę do Króliczka i ten nie dał żadnych szans Kowalikowi. Gliwiczanie jeszcze w pierwszej odsłonie odpowiedzieli uderzeniami Lisowskiego, Hałgasa i Łuszcza, choć nie dały one kontaktowego gola.  Swojej szansy szukał też Groborz, ale po płaskim zagraniu Hałgasa trafił z bliskiej odległości prosto w nogi jednego z obrońców.

W drugiej połowie na murawie zameldował się Poznański, zastępując Piewkę. Tuż po wznowieniu gry,  Kaczmarczyk z ostrego kąta minimalnie chybił, chwilę później Majsner dwukrotnie był sam na sam z Kowalikiem. Za pierwszym razem nieudanie lobował, za drugim jego intencje wyczuł bramkarz gości, popisując się udaną interwencją. W 58. minucie zminimalizować stratę mógł Krzycki. Obrońca Piasta po dośrodkowaniu Lisowskiego z rzutu rożnego znalazł się w dogodnej sytuacji, ale nie zdołał pokonać Gocyka. W 73. minucie Groborz efektownie wdarł się w pole karne, uderzył po ziemi, ale bramkarz gospodarzy był na posterunku. W 82. minucie, za faul w „szesnastce” na Jędrzejczyku sędzia podyktował rzut karny. Piłkę na 11. metrze ustawił Hałgas, strzelił mocno w środek i Gocykowi udało się  nogami wybić futbolówkę. Do ostatniego gwizdka arbitra rezultat pozostał bez zmiany i rezerwy po raz pierwszy w bieżących rozgrywkach musiały przełknąć gorycz porażki.

Piast II Gliwice: 23. Igor Kowalik, 16. Oliwier Łuszcz, 3. Łukasz Krzycki, 2. Kornel Osyra, 15. Szymon Paskuda (72’ 18. Adam Maszak), 7. Kamil Groborz, 9. Sebastian Kubik, 5. Paweł Lisowski, 6. Mariusz Zganiacz, 4. Jarosław Piewko (46’ 17. Krzysztof Poznanski), 11. Krzysztof Hałgas.

Rezerwa: 12. Damian Grondowy, 8. Michał Stocki, 13. Kamil Żołnowski, 17. Krzysztof Poznański, 10. Seweryn Kacprzyk, 14. Mateusz Jędrzejczyk, 18. Adam Maszak.

Polonia Łaziska: 22. Bartosz Gocyk, 2. Krzysztof Gersok, 5. Karol Króliczek, 6. Radoslaw Kaczmarczyk, 7. Michał Staszowski, 8. Marek Mazur, 9. Mateusz Majsner, 16. Mateusz Mazurek, 11. Mateusz Antosz, 13. Michał Suda, 21. Jacek Rączka.

Rezerwa: 23. Łukasz Miś, 3. Krzysztof Suchecki, 4. Tomasz Rybak, 15. Jan Wleciałowski, 10. Łukasz Mieszczak, 17. Patryk Kuraś, 18. Arkadiusz Staszczak.