Pogoń - Piast 1-1. Remis w Szczecinie

15
paź

W sobotnim spotkaniu 13. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1-1. Bramkę dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Rauno Sappinen, a dla Portowców trafił Jean Carlos.

Spotkanie w skrócie
- Najlepszym słowem, którym można określić pierwszą połowę jest "intensywność". Od samego początku meczu akcje przenosiły się raz pod jedną, raz pod drugą bramkę, ale to piłkarze prowadzeni przez Waldemara Fornalika wyszli na prowadzenie. Po kwadransie do siatki trafił Rauno Sappinen, dla którego był to pierwszy gol w barwach Piasta Gliwice. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale w bramce Niebiesko-Czerwonych dobrze dysponowany był Frantisek Plach. Słowak musiał kilkukrotnie interweniować, ale dzięki swoim umiejętnościom i pomocy obramowania bramki, w pierwszej połowie nie dał się pokonać. Portowcy stworzyli sobie więcej okazji, ale to gliwiczanie byli skuteczniejsi i do przerwy prowadzili.
- W drugiej połowie sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Zawodnicy Pogoni dążyli do remisu, stwarzając sobie sytuacje strzeleckie. Po niespełna kwadransie jedną z nich udało im się wykorzystać, a do siatki trafił Jean Carlos. Niebiesko-Czerwoni probówali tworzyć swoje okazje, ale nie potrafili przejść przed dobrze grajacą defensywę szczecinian. Mimo to, Portowcy chcieli pójść za ciosem i zepchnęli gliwiczan do obrony, tworząc zagrożenie pod bramką Frantiska Placha. Na nic się to jednak zdało i mecz zakończył się remisem 1-1.

Najciekawsze akcje
8': Damian Dąbrowski próbował zaskoczyć Frantiska Placha mocnym uderzeniem zza pola karnego. Bramkarz Piasta nie musiał jednak interweniować, ponieważ piłka przeleciała obok słupka.
15': Druga próba gospodarzy. Tym razem z okolicy szesnastego metra strzelał Vahan Bichakhchyan, ale Frantisek Plach bez problemów złapał piłkę.
16': Tomasz Mokwa dograł w pole karne z prawego skrzydła do Rauno Sappinena, który wykorzystał błąd defensywy i płaskim strzałem otworzył wynik rywalizacji - 0-1!
18': Kamil Grosicki podał do Pontusa Almqvista, który oddał strzał bez przyjecia, ale instynktowną interwencją popisał się Frantisek Plach.
24': Kolejna dobra interwencja Frantiska Placha! Słowak obronił mocne uderzenie Vahana Bichakhchyana, który oddał strzał zza pola karnego.
34': Pontus Almqvist wygrał pojedynek główkowy z obrońcą Piasta i oddał strzał głową, ale nad bramką.
39': Damian Dąbrowski huknął z dystansu i trafił w poprzeczkę. Frantisek Plach i Piast mogą mówić o dużym szczęściu.
45': Mateusz Łęgowski mocno uderzył z sytuacyjnej piłki, ale trafił w słupek.

54': Błąd Dante Stipicy, który wyszedł daleko za swoje karne, ale Niebiesko-Czerwoni nie wykorzystali szansy. Zabrakło celnego strzału.
59': Luka Zahović dograł do Jeana Carlosa, który wykończył szybką akcję Portowcó i trafił do siatki tuż obok interweniujacego Frantiska Placha - 1-1.
75': Vahan Bichakhchyan zwiódł obrońcę i oddał strzał lewą nogą, ale nad bramką.
83': Kapitalna interwencja Frantiska Placha po strzale Luki Zahovicia!
88': Michał Kucharczyk dośrodkował do Kamila Grosickiego, a ten oddał strzał głową. Po strzale skrzydłowego Portowców piłka przeleciała nad poprzeczką.

Z perspektywy trybun
- Mecz odbył się na Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, mieszczącym się przy ul. Karłowicza 28.
- W barwach Niebiesko-Czerwonych zabrakło kontuzjowanych Damiana Kądziora, Ariela Mosóra, Tomasa Huka i Tihomira Kostadinova.
- Do składu wrócił Michał Chrapek, który tuż przed ostatnim meczem doznał kontuzji i nie mógł zagrać przeciwko Widzewowi Łódź.