Pogoń - Piast 0-2. Zwycięstwo w Szczecinie!

20
kwi

W sobotnim spotkaniu 29. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin 2-0 (2-0). Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Tomas Huk i Jorge Felix.

Najważniejsze akcje:
5': Joao Gamboa próbował pokonać Frantiska Placha strzałem głową, ale bramkarz Piasta nie dał się zaskoczyć i popisał się dobrą interwencją.
11': Patryk Dziczek wrzucił piłkę w pole karne, Jorge Felix przedłużył podanie, a Tomas Huk trafił głową do siatki i wyprowadził Piasta na prowadzenie! 0-1!
21': Arkadiusz Pyrka zagrał do środka, gdzie dobrze ustawiony był Jorge Felix. Hiszpan przyjął piłkę i uderzył zza pola karnego, nie dając szans bramkarzowi gospodarzy! 0-2!

29': Piłka w siatce po strzale Miłosza Szczepańskiego, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Nie ma gola.
29': Szybka kontra gospodarzy, ale strzał Kamila Grosickiego był niecelny.
34': Efthymis Koulouris doszedł do pozycji strzeleckiej, ale piłka po jego uderzeniu głową przeleciała obok słupka.
37': Świetnie Frantisek Plach! Bramkarz Piasta obronił uderzenie Kamila Grosickiego, a chwilę później spokojnie złapał piłkę po dośrodkowaniu.

50': Spokojna interwencja Frantiska Placha po strzale Linusa Wahlqvista.
52': Linus Wahlqvist doszedł do piłki po dośrodkowaniu Alexandra Gorgona, ale uderzył wysoko nad bramką.
66': Wachan Biczachczjan próbował strzału z dystansu, ale nad poprzeczką.
74': Michael Ameyaw znalazł się w dobrej sytuacji, ale przestrzelił.
89': Sędzia skorzystał z wideoweryfikacji VAR i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny dla Pogoni.
90+1': Kamil Grosicki pomylił się z jedenastu metrów.
90+2': Szybka akcja gospodarzy i Efthymis Koulouris trafił do siatki obok interweniującego Frantiska Placha. Bramka nie została jednak uznana - spalony.

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković dokonał jednej zmiany w podstawowym składzie w porównaniu do ostatniego ligowego spotkania. Podczas #POGPIA wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed nim zagrała czwórka obrońców Arkadiusz Pyrka, Tomas Huk, Jakub Czerwiński i Tomasz Mokwa. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek. Na skrzydłach ustawieni byli Michael Ameyaw i Serhij Krykun, z kolei na "dziesiątce" wystąpił Miłosz Szczepański. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Jorge Felix.
- Fabian Piasecki i Kamil Wilczek nie zagrali podczas #POGPIA z powodu urazów.