Pogoń - Piast 0-1. Drugi sparing, druga wygrana

26
cze

W środowym sparingu Piast Gliwice wygrał z Pogonią Szczecin 1-0 (1-0). Zwycięskiego gola dla Niebiesko-Czerwonych strzelił Tomas Huk.

Najważniejsze wydarzenia:
3': Pierwsza okazja Piasta. Dobre dośrodkowanie Michała Chrapka do Jorge Felixa, ale Hiszpan uderzył nad bramką.
6': Michael Ameyaw próbował zaskoczyć bramkarza Pogoni, ale ten nie dał się pokonać i wybił piłkę do boku.
19': Jorge Felix dograł do Michaela Ameyawa, który stanął przed szansą na pokonanie Krzysztofa Kamińskiego. Bramkarz Pogoni nie dał się jednak pokonać.
34': Niecelne uderzenie Michała Chrapka z rzutu wolnego.
41': Tomas Huk dobrze odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i trafił do siatki, wyprowadzając Piasta na prowadzenie! 0-1!

78': Dobra sytuacja Damiana Kądziora, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcą. Jego strzał obronił jednak Krzysztof Kamiński.
90': Bardzo dobra interwencja Karola Szymańskiego po strzale zza pola karnego.

- Mecz został rozegrany na obiektach Hotelu Remes w Opalenicy.
- Transmisja z tego spotkania była przeprowadzona na kanale #PiastGliwiceTV w serwisie YouTube.
- Dla Piasta był to drugi sparing w letni okresie przygotowawczym.

___________________________
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 0-1 (0-1)
0-1 - Huk, 41. min.

Pogoń: (I połowa): Kamiński - Wahlqvist, Loncar, Malec, Borges - Gamboa - Wędrychowski, Ulvestad, Łukasiak, Wojciechowski - Koulouris. (II połowa): Kamiński - Lis, Lisowski, Zech, Koutris - Smoliński, Bichakhchyan, Przyborek, Gorgon, Korczakowski, Paryzek.

Piast (I połowa): Plach - Pyrka, Huk, Czerwiński, Leśniak - Dziczek (38. Karbowy), Tomasiewicz - Ameyaw, Chrapek, Felix - Kirejczyk. (II połowa): Szymański - Liszewski, Reiner, Munoz, Mokwa - Kaput, Kostadinov - Kądzior, Szczepański, Krykun (75. Drapiński) - Urbański (75. Filip Karbowy).