Podsumowanie występów kadrowiczów

27

Dobiega końca przerwa w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy związana z meczami reprezentacji. Zawodnicy Piasta Tihomir Kostadinov, Ariel Mosór i Arkadiusz Pyrka zaliczyli kolejne występy w barwach narodowych.

Tihomir Kostadinov po raz kolejny został powołany do reprezentacji Macedonii Północnej. Pomocnik Piasta otrzymuje coraz więcej minut na boiskach Ekstraklasy po powrocie do pełnej dyspozycji po kontuzji. W pierwszym spotkaniu towarzyskim podczas marcowego zgrupowania Macedończycy zmierzyli się z Mołdawią. Tiho rozpoczął ten mecz na ławce rezerwowych. Pojawił się na boisku w 63. minucie, a spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1. Trzy dni później podopieczni Blagoja Milevskiego zagrali z Czarnogórą. Tym razem trener Macedonii Północnej wystawił zawodnika Piasta w pierwszym składzie. Niestety pomimo wielu ataków ze strony Macedończyków żaden nie zakończył się bramką. Tuż przed ostatnim gwizdkiem w pierwszej połowie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał były napastnik Manchesteru City, Stefan Jovetić i wyprowadził Czarnogórę na prowadzenie. W drugiej połowie rezultat nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się wynikiem 1-0. Tihomir Kostadinov przebywał na boisku do 77. minuty. Aktualnie ma na koncie 22. występy w kadrze narodowej.

Ariel Mosór i Arkadiusz Pyrka wyjechali na zgrupowanie Polski U-21. Podczas marcowej przerwy młodzieżówka miała zaplanowane dwa kolejne mecze w ramach eliminacji do mistrzostw Europy U-21. Pierwsze spotkanie odbyło się w niemieckiej Jenie, gdzie na neutralnym terenie Polska zagrała z Izraelem. W wyjściowym składzie znalazł się zarówno Ariel Mosór, jak i Arkadiusz Pyrka. Polacy wykazali się charakterem i najpierw udało im się wyrównać, a w końcowych minutach zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa. Ariel i Arek rozegrali w tym meczu pełne 90 minut. Kilka dni później Biało-Czerwoni wrócili do Polski i we wtorek, 26 marca podejmowali na Stadionie Śląskim reprezentację Bułgarii. Trener Adam Majewski ponownie w pierwszym składzie wystawił Ariela Mosóra. Arkadiusz Pyrka rozpoczął ten mecz na ławce rezerwowych. Od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównany. Polacy stwarzali sobie okazje, ale nie potrafili żadnej zamienić na bramkę. Na początku drugiej połowy Bułgarzy wyprowadzili skuteczną kontrę, która zakończyła się trafieniem. W 78. minucie na murawie pojawił się Arkadiusz Pyrka. Do końca meczu Biało-Czerwoni starali się doprowadzić do wyrównania, ale zespół gości skutecznie radził sobie z ich atakami. Reprezentacja do lat 21 poniosła drugą porażkę w eliminacjach. Aktualnie Polacy zajmują 2. miejsce w grupie D, a do rozegrania pozostały im już tylko dwa mecze.