Podsumowanie 11. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

08
paź

W niedawno zakończonej kolejce oglądaliśmy kilka zaskakujących wyników. W najciekawszych spotkaniach Piast uległ Ruchowi 0:2, Górnik rozbił w Szczecinie Pogoń 4:1, takim samym stosunkiem Widzew zwyciężył Lechię, a Wisła ograła Legię 1:0. Dodajmy, że Korona przełamała swoją passę bez zwycięstwa na wyjeździe i przywiozła z Bydgoszczy komplet punktów.

Piłkarze Korony czekali na wyjazdowe zwycięstwo od 28 kwietnia 2012r.! Wtedy to kielczanie pokonali 2:0 GKS Bełchatów, a obie bramki zdobył Pavol Stano. Całe 22 kolejki minęły i „Scyzoryki” ponownie ograli rywala na jego boisku. Ich ofiarą padł Zawisza. I to na własne życzenie. Słupek, poprzeczka… Niewykorzystane sytuacje się zemściły i na kwadrans przed końcem przyjezdni zapewnili sobie trzy punkty.
Zawisza Bydgoszcz 0:1 Korona Kielce
0:1 – Kamil Sylwestrzak 75’

W derbach Dolnego Śląska obyło się bez niespodzianki. Śląsk pokonał Zagłębie 2:0. Tym samym wrocławianie wkulali się do grupy mistrzowskiej, a „Miedziowi” muszą drżeć. Są tuż nad przedostatnią Koroną, ale mają tyle samo punktów, co kielczanie. Póki co Orest Lenczyk nie odmienił Zagłębia.
Śląsk Wrocław 2:0 Zagłębie Lubin
1:0 – Marco Paixao 15’
2:0 – Dudu Paraiba 48’(k)

Wystrzelała się Jagiellonia przeciwko Ruchowi. Od pamiętnego 6:0 „Jaga” wygrała tylko raz, a to było kilka kolejek temu. Teraz podopieczni Piotra Stokowca ulegli Cracovii 1:2. Białostoczan pogrążył Dawid Nowak, który w ekipie „Pasów” odrodził się na nowo i dotychczas omijają go kontuzje. Były reprezentant Polski zdobył dwie bramki. Gospodarze obudzili się na kilka minut przed końcem, ale jeden gol to było za mało.
Jagiellonia Białystok 1:2 Cracovia Kraków
0:1 – Dawid Nowak 14’
0:2 – Dawid Nowak 74’
1:2 – Alexis Norambuena 89’

Do pogromu doszło w Szczecinie. Miało być wyrównane i ciekawe widowisko, z okazjami dla obu stron, a tymczasem Górnik robił z Pogonią co chciał. Kompletnie z gry wyłączony został Marcin Robak, który miał problemy, żeby kopnąć piłkę. I to wystarczyło. Zabrzanie zaaplikowali „Portowcom cztery bramki, tracąc przy tym tylko jedną. Na usprawiedliwienie gospodarzy można powiedzieć, że w 61. minucie z boiska wyleciał Edi, a „Trójkolorowi” wykorzystali rzut wolny po faulu Andradiny.
Pogoń Szczecin 1:4 Górnik Zabrze
0:1 – Łukasz Madej 8’
0:2 – Mateusz Zachara 49’
0:3 – Krzysztof Mączyński 62’
1:3 – Donald Djousse 78’
1:4 – Mateusz Zachara 87’

Ciężko cokolwiek powiedzieć o potyczce Podbeskidzia z Lechem. Skończyło się 0:0 i niech to będzie podsumowaniem tego pojedynku.
Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0 Lech Poznań

W hicie kolejki Wisła grała z Legią. Na papierze faworytem był mistrz Polski, ale to „Biała Gwiazda” była do meczu z warszawianami niepokonana. I serię tą podtrzymała. Po trafieniu Pawła Brożka zapewniła sobie skromne zwycięstwo i niezwykle cenne trzy punkty. Wiślacy wyrastają na kandydata do mistrzostwa, a Legia już czuje ich oddech na plecach. Jeszcze bliżej zespołu Jana Urbana jest Górnik.
Wisła Kraków 1:0 Legia Warszawa
1:0 – Paweł Brożek 82’

Podobnie jak Jagiellonia, siłę straciła Lechia. Gdańszczanie zostali zmiecieni przez Widzew, który nie strzelił bramki od trzech kolejek. Nic jednak nie zapowiadało kompromitacji podopiecznych Michała Probierza. W 39. minucie wyszli oni na prowadzenie. Szczęście długo nie trwało, bowiem jeszcze przed przerwą gospodarze zdobyli dwa gole. Kolejnego dołożyli kilka minut po zmianie stron, a ostatniego w końcówce meczu.
Widzew Łódź 4:1 Lechia Gdańsk
0:1 – Marcin Pietrowski 39’
1:1 – Kevin Lafrance 45’
2:1 – Povilas Leimonas 45’(k)
3:1 – Eduards Visnakovs 49’
4:1 – Alex Bruno 90’

Niestety Piast nie wykorzystał szansy na doskoczenie do czołówki. Gliwiczanie przegrali z Ruchem 0:2 i zamiast piątego miejsca, jest dziesiąte z Ruchem na plecach… Przyjezdni wypunktowali nas perfekcyjnie. Najpierw w pierwszych minutach pokonali Darka Trelę, a następnie dobili w najlepszym dla siebie momencie. „Piastunki” próbowały, walczyły, ale nie udało się zdobyć choćby bramki honorowej. A sytuacje ku temu były.
Piast Gliwice 0:2 Ruch Chorzów
0:1 – Łukasz Janoszka 4’
0:2 – Łukasz Surma 72’
Skład Piasta: Trela – Zbozień, Horvath, Polak, Klepczyński – Dytko (53’ Cicman), Hanzel (69’ Wilczek), Martinez (76’ Zganiacz), Podgórski – Jurado – Rabiola.