Podbeskidzie - Piast 0-1. Gliwiczanie wywieźli z Bielska-Białej komplet punktów!

27

Po solidnej grze i dobrej postawie w defensywie gliwiczanie wygrali z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1-0. Zwycięskie trafienie - z rzutu karnego - zaliczył hiszpański napastnik Ruben Jurado!

Do Bielska-Białej piłkarze Piasta Gliwice przyjechali ze świadomością, że będzie to bardzo trudne spotkanie, a bielszczanie "za darmo" punktów nie oddadzą. I dokładnie tak było, mimo że od początku spotkania stroną dominującą  była drużyna z Okrzei.

Mimo dobrej gry Piasta, należy za występ w pierwszej połowie pochwalić Dariusza Trelę. "Trelowy" niejednokrotnie uratował "Niebiesko-czerwonych", broniąc nawet w sytuacjach "sam na sam". Bramkarz Piasta najwięcej krwi napsuł Piotrowi Malinowskiemu, który - mimo kilku okazji - nie znalazł sposobności na zwyciężenie z Trelą.

Równie dobry mecz w pierwszej odsłonie rozgrywał Rabiola. Portugalczyk pokazał dobrą technikę oraz typowe dla środkowego napastnika zachowania, takie jak zastawienie się tyłem do bramki czy intuicyjne uderzenie piłki na bramkę bielszczan.

Dobrze w drugą połowę "weszli" gracze z Gliwic. Sędzia na początku pięćdziesiątej minuty odgwizdał rzut wolny sprzed pola karnego. Do futbolówki podszedł Tomasz Podgórski i uderzył na tyle dobrze - a jednocześnie nieszczęśliwie - że piłka trafiła w słupek Ladislava Rybanskiego.

W siedemdziesiątej minucie kapitan gliwiczan znalazł się w polu karnym, gdzie - całkowicie niezrozumiale - sfaulował go Adam Deja. Sędzia odgwizdał rzut karny, a jedenastkę na gola zamienił pewnym strzałem Ruben.

Strzelony gol nie pozbawił jednak gliwiczan woli do zdobycia kolejnych trafień. Z tym że najwyraźniej zabrakło koncentracji, bo sytuacje się nadarzały.

W doliczonym czasie gry zadrżały serca sympatykom Piasta Gliwice. Adam Deja miał okazje do zrehabilitowania się za sprokurowanie karnego. Po jego uderzeniu z rzutu wolnego Dariusz Trela "wyciągnął" piłkę z "okienka" własnej bramki.

Ostatecznie gliwiczanie wygrali w Bielsku-Białej 1-0. Ten sukces pozwolił awansować na siódme miejsce w ligowej tabeli.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice - 0-1 (0-0)
0-1 - Ruben, 71 min. (k.)

Podbeskidzie: Rybańsky - Kupczak, Pietrasiak, Deja, Telichowski - Chmiel, Łatka, Sloboda, Kwame (46. Jagiełło) - Pawela (65. Urban) - Malinowski (68. Wodecki)

Piast: Trela - Klepczyński, Horvath, Polak, Zbozień - Podgórski, Carles Marc (59. Zganiacz), Matras, Dytko (79. Szeliga) - Jurado - Rabiola (73. Wilczek).

Żółte kartki: Telichowski, Pietrasiak, Urban - Polak, Matras, Klepczyński, Zganiacz