Plach i Holubek wśród powołanych do reprezentacji Słowacji

24
maj

Frantisek Plach został powołany do 26-osobowej kadry reprezentacji Słowacji na czerwcowe mecze Ligi Narodów. Jakub Holubek znalazł się liście rezerwowych zawodników.

Dwóch zawodników Piasta Gliwice zostało wyróżnionych powołaniem do kadry Słowacji. Zarówno Frantisek Plach, jak i Jakub Holubek byli powołani na ostatnie marcowe zgrupowanie. Tym razem bramkarz Niebiesko-Czerwonych znalazł się w wąskiej kadrze, a Holubek pozostaje na liście rezerwowych. Podczas marcowych meczów reprezentacji narodowych Frantisek Plach zaliczył swój debiut w koszulce Słowacji. Golkiper rozegrał 45. minut w wygranym 2-0 spotkaniu z Finlandią.

Lewy obrońca Piasta ma na koncie już dziesięć występów w kadrze. Jakub Holubek zaliczył swój debiut w 2016 roku. Dotychczas rozegrał 669 minut w reprezentacji Słowacji i zanotował jedną asystę.

Podopieczni Stefana Tarkovicia podczas czerwcowego zgrupowania rozegrają cztery mecze w ramach Ligi Narodów w grupie C. W pierwszej kolejności naszych południowych sąsiadów czeka wyjazdowe starcie z Białorusią, które odbędzie się 3 czerwca o godzinie 20:45 w Nowym Sadzie. Trzy dni później o tej samej godzinie zmierzą się z Kazachstanem w Trnavie. 10 czerwca polecą do Baku, gdzie o 18:00 ich rywalem będzie Azerbejdżan. Na koniec zgrupowania Słowaków czeka wyjazdowa rywalizacja z Kazachstanem. To spotkanie odbędzie się 13 czerwca o godzinie 16:00.