Piłkarze Piasta Gliwice wrócili do treningów!

07
sty

Piłkarze Piasta spotkali się po raz pierwszy od trzech tygodni. Zawodnicy wrócili po dziewiętnastu dniach z urlopów i rozpoczęli przygotowania do drugiej części sezonu. Po organizacyjnej zbiórce można było przejść do zajęć i pierwszego wejścia na boisko w nowym roku. 


- Pierwszy trening był takim wprowadzeniem i przygotowaniem się do ciężkiej pracy, która nas czeka. Cieszę się, że wróciliśmy i wykonujemy naszą robotę. Czuję się bardzo dobrze, jestem wypoczęty, pełny sił i gotowy do działania - powiedział Frantisek Plach, bramkarz gliwickiego Piasta.


W pierwszym treningu uczestniczył najświeższy nabytek klubu, Michał Kaput. Indywidualnie pracował Tihomir Kostadinov, a w poniedziałek do całej grupy piłkarzy dołączy Rauno Sappinen. 


W najbliższych dniach Niebiesko-Czerwoni będą trenować na własnych obiektach, a także przejdą badania wydolnościowe oraz testy sprawnościowe. We wtorek gliwiczanie udadzą się na zgrupowanie do Rybnika-Kamienia, gdzie będą przebywać do 15 stycznia. Na koniec pierwszego obozu przewidziany jest sparing z LKS-em Goczałkowice Zdrój. Dwa dni później Piast wyleci do tureckiej Antalyi, gdzie rozegrają trzy mecze kontrolne i będą przygotowywać się do wznowienia rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy.


- Wiadomo, że każdy piłkarz woli grać w meczach o stawkę, kiedy na szali są ligowe punkty, bo to jest dużo przyjemniejsza praca, jednak zdajemy sobie sprawę, że przed nami ważny okres, który przygotowuje nas do ligi. Jesteśmy świadomi tego, co nas czeka i wierzymy, że ta ciężka praca się opłaci i pokażemy to w trakcie ligi - wyjaśnił Michael Ameyaw, pomocnik gliwickiej drużyny.


Biuro Prasowe
GKS Piast SA