Pierwsza porażka w Hiszpanii

30
sty

Piast Gliwice przegrał 0:1 z zespołem Albacete Balompié. Jedyną i rozstrzygającą bramkę strzelił Thierry Moutinho. Była to pierwsza przegrana gliwickiego zespołu podczas zgrupowania w Hiszpanii. Od początku pierwszej połowy niebiesko-czerwoni dali się zepchnąć rywalowi na własną połowę, rzadko odpowiadając groźnymi kontrami. Dopiero w drugiej połowie mecz stał się bardziej wyrównany. Mimo kilku groźnych akcji, podopiecznym trenera Brosza nie udało się trafić do siatki rywala.

Albacete zaczęło mecz od silnego pressingu, dzięki któremu częściej utrzymywali się przy piłce. Pierwsze 15 minut upłynęło pod znakiem dominacji wicelidera Segunda Division B. Dominację, którą zaakcentowali w 19 minucie, kiedy to świetną akcją popisał się Thierry Moutinho. Szkrzydłowy urządził sobie rajd między obrońcami niebiesko-czerwonych, na końcu minął Trelę i nie pozostało mu nic innego jak trafić piłką do pustej bramki. Kilka chwil później, dobrym refleksem popisał się bramkarz Piasta Gliwice – broniąc niebezpieczny strzał, po rzucie wolnym z okolic 16 metra. Niewiele zabrakło by w 27. minucie z wyniku 1:0 stało się 2:0 -  w polu karnym Piasta, pokaz umiejętności technicznych dali Borja Navarro oraz Antonio Calle. Po odegraniu piętką Navarro, do bramki nie trafił Calle. Chwilę później szansy na wyrównanie nie wykorzystał Jan Polak, który nie popisał się strzałem głową, po dośrodkowaniu z rzutu różnego Patricka Dytko. W 31. minucie po groźnej kontrze, tuż nad poprzeczką bramki rywala huknął Murawski. W 33 minucie na placu gry pojawił się Cicman, zmieniając tym samym Carlesa. Zaraz po wejściu Słowak mógł się wpisać na listę strzelców – po dośrodkowaniu Izvolta z prawej strony, Cicman oddał mocny strzał w róg bramki, lecz pewny w swoich poczynaniach Francisco Dorronsoro nie dał się pokonać. Trener Brosz wykazał się dobrym nosem do zmian, wpuszczając Słowaka na boisko – zaraz przed końcowym gwizdkiem, Pavol po raz drugi próbował zmusić do kapitulacji bramkarza rywali. Niestety i tym razem Goalkeeper okazał się lepszy i wybronił trudny strzał, wybijając piłkę tuż obok lewego słupka bramki.

W 46. minucie zszedł Wojciech Kędziora, a za niego pojawił się testowany zawodnik. Druga połowa była już bardziej wyrównana. Niewiele zabrakło by w 53. minucie Damian Zbozień został asystującym, a strzelcem Kamil Wilczek - w pole karne, piłkę z autu wrzucał Zbozień, sytuacji nie wykorzystał Wilczek, który po otrzymaniu futbolowki oddał niecelny strzał. Mimo dobrej gry gliwiczan, do głosu dochodzili też piłkarze Albacete. W 61 minucie, Hiszpanie rozmontowali defensywę Piasta, na szczęście przytomnością umysłu popisał się Zbozień, interweniując w samą porę by nie stracić kolejnej bramki. W  65. minucie na zmianę powrotną zdecydował się Marcin Brosz, wpuszczając za Izvolta Kędziorę. 70. Minuta to kolejna szansa dla gospodarzy, niewiele zabrakło by po próbie przelobowania Treli piłka wpadła do bramki. W 80 minucie desygnowany do gry został kolejny zawodnik testowany, zmieniając zmęczonego Dytko. W tej samej minucie sciągnięty został też Trela, za którego wszedł Jakub Szmatuła.

Mimo zdecydowanie lepszej gry w drugiej połowie, Piastunkom nie udało się zremisować z Albacete Balompié

Piast Gliwice : Albacete Balompié: 0:1
19'  Thierry Moutinho

Piast Gliwice:
 Dariusz Trela (80 Jakub Szmatuła) – Damian Zbozień, Jan Polák, Csaba Horváth, Adrian Klepczyński – Matej Ižvolt (65 Wojciech Kędziora), Radosław Murawski, Carles Martínez (33 Pavol Cicman), Kamil Wilczek, Patrick Dytko (80 zawodnik testowany 2) – Wojciech Kędziora (46 zawodnik testowany 1).

Rezerwa:
 Szmatuła, Osyra, Cicman, Kwaśniewski, zawodnik testowany nr. 1, zawodnik testowany nr. 2.