Piast - Zagłębie 0-1. Pierwsza porażka w domu

29
lip

W pierwszym domowym meczu tego sezonu Piast Gliwice uległ Zagłębiu Lubin 0-1. Goście kończyli mecz w osłabieniu, po tym jak Tornike Gaprindashvili, strzelec gola dla lubinian wykluczył się z gry przez czerwoną kartkę. Niebiesko-Czerwoni w poszukiwaniu punktów za tydzień zmierzą się z Legią w Warszawie.

- Pierwsza połowa bez klarownych sytuacji dla obu drużyn. Pomimo tego, że Piast i Zagłębie miało swoje pomysły na grę, to piłkarze na tyle skutecznie przeszkadzali sobie w rozegraniu, że uniemożliwiali rywalowi oddawanie strzałów. Gospodarze rozpoczęli z dużym animuszem, spychając Miedziowych do obrony swojej bramki. W kolejnych minutach to przyjezdni przejęli inicjatywę, ale nie przełożyło się to liczbę stworzonych szans.
- Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia i sytuacji Martina Doleżala, ale doskonałą interwencję nogami zanotował golkiper Piasta. Zawodnicy Piotra Stokowca wyraźnie podkręcili tempo i niechętnie opuszczali okolice pola karnego gliwiczan. Goście z Dolnego Śląska dopięli swego tuz po upływie godziny rywalizacji, a swojego premierowego gola w Ekstraklasie zapisał Tornike Gaprindashvili. Ten sam zawodnik z bohatera zamienił się w czarny charakter i po faulu otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę. Po tej sytuacji gliwiczanie przeważali na boisku, ale nie udało się stworzyć sobie stu procentowej szansy. Pojawiło się więcej strzałów, ale żaden z nich nie zakończył się w siatce.

9': Tornike Gaprindashvili zdecydował się na strzał z dystansu, ale trafił w środek bramki, gdzie dobrze ustawiony był Frantisek Plach.
20': Toril doszedł do pozycji i oddał strzał głową, lecz nie sprawił kłopotu bramkarzowi gości.
21': Przed bramką mocnym uderzeniem popisał się Kamil Wilczek, ale Kacper Bieszczad z kolejną interwencją.
50': Frantisek Plach ratował Piasta przed utrat gola. Martin Doleżal wygrał "przebitkę i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek.
54': Sprytny strzał po ziemi Kamila Wilczka i piłka o centymetry minęła słupek bramki.
56': Znów sporo zamieszania pod bramką Bieszczada
59': Dwa groźne strzały Zagłębia. Najpierw lewą nogą uderzył Filip Starzyński i skutecznie interweniował Frantisek Plach, a po chwili ponownie
61': Tym razem Ariel Mosór wyręczył Placha. Stoper przeciął lot piłki po strzale Filipa Starzyńskiego i wybił piłkę na rzut rożny.
61': Zagłębie zdobyło bramkę. Piłka po przypadkowym odbiciu się nóg zawodnika Piasta trafiła do Tornike Gaprindashvilego, a ten z bliska skierował ja do siatki. 0-1.
64': Strzelec gola dla Zagłębia brutalnie sfaulował Constantina Reinera i wyleciał z boiska. Arbiter ukarał Gruzina bezpośrednią czerwoną kartkę.
65': Sprytne przepuszczenie piłki przez Alberto Torila do Kamila Wilczka przy podaniu Katranisa, ale napastnik Niebiesko-Czerwonych nie trafił w bramkę.
71': Tomasz Pieńko po wejściu na boisko starał się zaskoczyć Frantiska Placha strzałem przy bliższym słupku. Bez powodzenia.
82': Ariel Mosór zdecydował się na strzał z dystansu. Młodemu obrońcy Piasta zabrakło jednak trochę precyzji.
90+1': Strzał Damiana Kądziora nie przyniósł bramki.

- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach.
- W stosunku do pierwszego ligowego meczu, trener Waldemar Fornalik dokonał dwóch zmian. Tomasa Huka, który doznał poważnej kontuzji w sparingu z Polonią Bytom, zastąpił Constantin Reiner, a w miejsce Rauno Sappinena w pierwszej jedenastce zagrał Alberto Toril.
- Podczas rozgrzewki przed #PIAZAG zawodnicy Piasta ubrani byli w specjalne koszulki z dedykacją dla Tomasa Huka.