Piast z kolejnym dofinansowaniem na budowę akademii piłkarskiej

06
paź

Informujemy, że Piast Gliwice otrzymał kolejne dofinansowanie z Ministerswa Sportu i Turystyki w ramach II etapu Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej. Do wcześniejszej dotacji w wysokości 6 715 500 złotych, teraz dojedzie druga w wysokości 6 620 60 złotych.

 

- Jednym z głównych założeń naszej długoterminowej strategii jest wprowadzanie większej liczby wychowanków do pierwszego zespołu. Chcemy, aby kolejni zawodnicy mogli przechodzić szczeble klubowej akademii, a dzięki korzystaniu z bazy treningowej z prawdziwego zdarzenia oraz szerokiego zaplecza, móc jeszcze lepiej się rozwijać - powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

 

To drugie dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę Akademii Piłkarskiej Piasta Gliwice. Pierwszy etap rozstrzygnął się w marcu tego roku, a łączna kwota przeznaczona przez MSiT to 13 336 100 złotych (I etap: 6 715 500 złotych, II etap: 6 620 60 złotych). Budowa profesjonalnego ośrodka treningowego dla kilkuset młodych adeptów piłki nożnej zakłada dużo większy nakład finansowy, dlatego też Klub będzie starał się pozyskać kolejne środki.

 

- Dziękuję ministrowi Kamilowi Bortniczukowi za pozytywne rozpatrzenie wniosku, ponieważ pomoże to rozpocząć pierwsze etapy budowy Akademii Piłkarskiej Piasta Gliwice. Dziękuję również całemu zespołowi, który wykonał ogromną pracę i to właśnie dzięki tej pracy wspólnie możemy cieszyć się z tego sukcesu naszego klubu - dodał prezes Piasta Gliwice.

 

- Chcemy, aby coraz więcej dzieci z Gliwic i okolic uprawiało sport, a dzięki wybudowaniu bazy treningowej na terenie naszego miasta będzie to możliwe. Piast jest nieodłączną częścią Gliwic, dlatego ważne jest, aby stale rozwijał się na każdej płaszczyźnie - powiedziała Ewa Weber, wiceprezydent Miasta Gliwice.

 

Celem „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej” jest rozwój infrastruktury piłkarskiej klubów Ekstraklasy oraz I ligi. Chodzi w szczególności o bazę szkoleniowo-treningową, niezbędne zaplecza oraz obiekty o charakterze badawczo-rozwojowym w obszarze piłki nożnej. Zapewnienie nowoczesnej oraz odpowiadającej najwyższym standardom infrastruktury sportowej, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, ma służyć podnoszeniu ogólnego poziomu piłki nożnej w Polsce. 

 

Biuro Prasowe
GKS Piast SA